Severočeský celek z Ústí nad Labem přijel odehrát druhé kolo druhé nejvyšší soutěže do pojizerské turnovské haly. Místní házenkářky byly po úvodním dějství na vítězné vlně, což proti dalším soupeřkám směle potvrdily. Drží si tak stoprocentní bilanci a aktuálně okupují průběžné čtvrté místo.

Turnov – Ústí nad Labem 24:18 (12:9)

Ačkoliv rychlé domácí vedení Ústí nad Labem postupem času zvrátilo ve svůj prospěch, ani v průběhu prvního poločasu prakticky nedostalo šanci. Domácí hráčky se šňůrou pěti gólů uklidnily a připravily si potřebný náskok pro rozhodující druhou půli.

Po změně stran házenkářky z Ústí kousaly, měly lepší start a po zdramatizování výsledku se zdálo, že na rozuzlení se bude čekat do posledních minut. Už před poslední čtvrthodinou však měli aktéři o osudu klání vcelku jasno. Turnov vedl o pět gólů a i když byl závěr duelu vyrovnaný, tým Romana Fuchse získal do tabulky další dva body.

„Chtěli bychom s trenérem poděkovat všem fanouškům, kteří nás v průběhu utkání podporovali. Jsme rádi, že jsme s diváky po zápase mohli oslavit vítězství," řekla k utkání vedoucí TJ Turnov Vladimíra Ševrová.

TJ Turnov (góly): Kučerová, Podhajská – Aissi (5), Koubková (5), Davidová (3), L. Ševrová (3/1), Šafářová (2), Tichá (2), Bártová (1), Kohoutová (1), Poláková (1), V. Ševrová (1).

Ostatní zápasy: Bělá – Strakonice 25:28, Tachov – Kobylisy B 23:18, Cheb – Vršovice B 26:21, Milevsko – Plzeň A 17:32.

Příští kolo: Strakonice – Milevsko, Vršovice B – Bělá, Ústí n. L. – Cheb, Plzeň – Tachov, Astra – Turnov (neděle, 18.00).