Dobrá forma domácích házenkářů spolu s kvalitním soupeřem do sportovní haly ve Strži přilákaly dvě stovky diváků. Ti sledovali atraktivní partii, na jejímž konci se radoval hostující celek.

I. liga

Dvůr Králové nad Labem – Velká Bystřice 25:28 (12:12)

Fakta – branky: P. Voňka 7, Kotík 5, L. Picha 5/1, D. Fiedor 3, Jakub Kirschbaum 2, Zelinka, Šeba a Kulhánek 1 – Zelánek 6/5, Tkadleček 5, Martinát 4, Švébiš 3, Mráz, Gelnar, Wolf a Mužík 2, Kubis a Strádal 1. Rozhodčí: Brůna, Skružný. Vyloučení: 6:3. ŽK: 2:2. ČK: 0:1 (Mézl). Diváci: 200. 1. HK Dvůr Králové nad Labem: Babčaník, Pišl – Kulhánek, Jakub Kirschbaum, Bonaventura, Zelinka, D. Fiedor, L. Picha, Voňka, Šeba, Balla, Hracha, Etrich, Kotík.

Po třítýdenní pauze přivítali královédvorští házenkáři na své palubovce druhý tým tabulky, který se navíc netají postupovými ambicemi. Pokud však hosté plánovali, že si do Strže přijedou pro jednoduché dva body, spletli se. Už v prvním poločase Hanáci narazili na tuhý odpor soupeře. Domácí byli dokonce lepším týmem a takřka po celých třicet minut drželi těsný náskok.

Až za stavu 9:7 předvedli hosté tříbrankovou sérii, díky níž se po dostali do vedení. Šatny ale oba celky přivítaly za nerozhodného stavu, který prvnímu poločasu zajistil krátce před sirénou Lukáš Picha.

Ve druhé půli se soupeři střídali ve vedení a ještě ve 40. minutě svítilo na tabuli skóre 16:16. Častá vyloučení na domácí straně ale dopomohla Bystřickým k trháku (16:19) a po snížení Východočechů na nejtěsnější rozdíl, přišla rozhodující pasáž mezi 18. a 22. minutou.

Právě v té době hosté svou třetí tříbrankovou šňůrou utekli do stavu 19:24, na což již Dvoráci odpovědět nedokázali. Za stavu 25:27 přitom měli šance, zkušený soupeř už ale žádné drama nepřipustil.

Svěřence trenéra Michala Pichy nyní čeká důležitý duel v Ostravě, kde tým může ztvrdit jistotu záchrany první ligy.

Další výsledky 20. kola

Zlín – Strakonice 5:24, Plzeň B – Bystřice pod Hostýnem 34:26, Náchod – Jičín B 33:26, Chodov – Liberec 38:34.

21. kolo (29. – 30. 4.)

Sobota 14.00: Liberec – Náchod. 17.30: Velká Bystřice – Strakonice, Jičín B – Plzeň B. Neděle 11.00: Bystřice p. H. – Zlín. 17.00: Ostrava – Dvůr Králové.

Turnovské ženy zpátky na vlně

Ta tam je nepříjemná série sedmi (!) porážek v řadě. Házenkářky z Českého ráje na ni daly zapomenout třemi výhrami proti soupeřům z dolní poloviny tabulky a již zítra ráno (10.15) si pojedou pro další vítězství do haly posledního Milevska

Turnovačky bodovou „dobu temna" ukončily na Apríla, když doma vypráskaly rezervu Vršovic 27:18. Následoval úspěšný zájezd do Kobylis (21:19) a naposledy družstvo zvládlo i vyrovnanou partii s Chebem. Na výsledku 19:17 se nejvíc podílely brankářka Lucie Podhajská a střelkyně osmi branek Lucie Ševrová.