Bystřice nad Hostýnem, desátý tým právě skončeného ročníku nejvyšší soutěže, totiž ohlásila, že se z ekonomických důvodů přihlásí v příští sezoně pouze do první ligy.

Co to znamená?

Z baráže do extraligy by tak s největší pravděpodobností vedla cesta pro oba týmy.

„Oficiálně jsme však ze svazových orgánů ještě žádnou zprávu nedostali,“ sdělil předseda královédvorského oddílu Miloš Kastner, který i proto, že stávající ročník pro jeho klub zatím neskončil, poslal včera na svaz přihlášku pro první ligu. „My to však ještě po neděli, kdy je uzávěrka přihlášek, můžeme změnit,“ dodal.

Už na úterní klubové schůzi se však vedení Dvora Králové přeci jen muselo účastí v nejvyšší soutěži vážněji zabývat. „Priorita pro nás zůstává vybojovat si postup na hřišti a pak to další rozhodnutí, jestli budeme hrát extraligu nebo ne, necháme třeba i na hráčích,“ sdělil Miloš Kastner.

Ve Dvoře si jsou dobře vědomi toho, že Frýdek v sezoně získal pouze devět bodů. „Uvažovali jsme i v tom smyslu, že pokud bychom se přes něj nedostali, co bychom pak v extralize měli dělat,“ řekl Kastner.

Odvetný duel baráže začíná na Moravě od 17 hodin. Dvoráci si v domácím zápase vybudovali po výhře 26:22 čtyřgólový náskok, který budou hájit bez potrestaného Voňky.