„Tento zápas je pro nás velice důležitý z pohledu toho, že pořád hrajeme o skupinu A1, kam bychom rádi postoupili. Naším cílem bude zastavit rychlý protiútok Pardubic a nenechat soupeře dávat lehké koše. Jestliže chceme zvítězit, musí se semknout a vyburcovat celý tým. Chce to koncentrovaný výkon v každé vteřině zápasu, zejména na obranné polovině hřiště,“ hlásí Lukáš Rovenský, asistent hradeckého kouče Lubomíra Peterky.

Beksa neprožívá zrovna ideální sezonu, v prosinci měl dokonce výsledkovou krizi, avšak po změně na postu hlavního trenéra je tým politý živou vodou a Hradecké tak čeká nesmírně těžká šichta. Ale že se s rivalem mohou měřit, to si dokázali už v prvním vzájemném střetnutí probíhajícího ročníku, kdy na třebešské palubovce zvítězili těsně 75:73.

Dlouhodobou část nejvyšší soutěže čeká napínavé finále, přesněji řečeno bojovat se bude hlavně o šestou příčku, na kterou si může brousit zuby ještě pětice konkurentů - vedle Hradce s Pardubicemi ještě Svitavy, Ústí nad Labem a Děčín. Prvních pět týmů tabulky má účast ve skupině A1 jistou. Na šesté pozici jsou momentálně právě Pardubice.

Tahounem Perníkářů je rozehrávač Tomáš Vyoral, s průměrem 19,7 bodů na zápas druhý nejlepší střelec ligy. Pod košem jsou cítit Kamil Švrdlík (13,6 bodů) s Prokopem Slaninou (11,5 b.). Na deset bodů na zápas mají ještě křídelníci Thomas Dunans (12,5 b.) a Michal Svoboda (10,3 b.).

Královští sokoli sice postoupili v Českém poháru do Final 8, ale v KNBL se jim teď nedařilo. Ani jeden z těžkých zápasů s Opavou a Kolínem nedokázali vyhrát. Kvůli tomu se v tabulce propadli z šestého na deváté místo.