Konečně! Nejvyšší fotbalová a hokejová liga už dříve využily možnost restartu sezony a znovu rozjely soutěžní ročník 2020/2021.

Teď to samé čeká také elitní tuzemskou ligu basketbalistů. Kooperativa NBL začne třemi dohrávanými duely V pátek v podvečer.

„Už se čeká jenom na potvrzení výjimky, ale mělo by k tomu dojít každým okamžikem. Předběžně nám to totiž bylo už dříve přislíbeno,“ poznamenal ve čtvrtek dopoledne Lubomír Peterka, hlavní trenér hradeckého družstva.

NBL otevře brány v pátek, ŽBL v sobotu.
Liga basketbalistů znovu otevře brány v pátek, ženská v sobotu

Královští sokoli sice dnes do bojů ještě nezasáhnou, ovšem už se mohou naplno připravovat na pondělí, kdy je čeká mač na palubovce kolínského Geosanu.

V pátek jsou na programu zápasy Brna s Olomouckem, Nymburka s Kolínem a Pardubic s Děčínem.

A právě pardubická Beksa by se měla hned ve středu představit v třebešské hale v Hradci Králové.

„V první polovině příštího týdne se odehrají dvě celá kola, v nejbližších dnech by měl být určen rovněž následující program včetně dalších dohrávaných duelů,“ prozradil lodivod celku z města pod Bílou věží.

Český basketbalový tým
Březinová s Matuškovou figurují mezi dvanácti statečnými

Královští sokoli se už nesmírně těší, až budou moct vlétnout do mistrovských zápasů, byť se vše samozřejmě odehraje za přísných hygienických opatření a také bez diváků.

„V sobotu máme první testování na Covid-19. Snad nebude nikdo z hráčů a realizačního týmu negativní. To by náš rozjezd ohrozilo, museli bychom jít na pět dní do karantény,“ nastínil kouč Peterka. Všichni z týmu však pevně věří, že k této variantě nedojde a budou moci po dlouhé době znovu odehrát utkání nejvyšší soutěže.