KP Brno - Sokol Hradec Králové 94:64.

O porážce Lvic se rozhodlo už prakticky před zápasem. Jejich kádr totiž v posledních dnech a týdnech kosila různá zranění. Pro důležité pohárové utkání na palubovce brněnského KP vypadla řada hráček, z nichž některé jsou nepostradatelné. Nejhorší je situace u pivotek.

Mimo jsou Klára Marečková, Klára Vojtíková a Alžběta Levínská. Rozehrávačka Michaela Matušková musí se zraněným kolenem, které si provodila v reprezentaci, dokonce na operaci a sezona pro ni dost možná skončila.V týmu zbyly pouze čtyři ženy, zbytek tvoří dorostenky.

Původně se očekávala atraktivní vyrovnaná bitvao postup, jenže nakonec byl jasným favoritem domácí celek. Ten nakonec podle papírových předpokladů zvítězil rozdílem třiceti bodů. V prvním poločase však výrazně mladší a nižší sestava Hradce s KP držela krok, neboť Brňanky vedly pouzeo dva body (44:42).

„Přijely jsme bez čtyř hráček základní sestavy, šanci dostaly dorostenky. S prvním poločasem jsem maximálně spokojená, ve druhém došly mladým holkám síly a starším motivace,“ řekla hradecká trenérka Romana Ptáčková.

Lvice tak i kvůli rozsáhlé marodce v letošním ročníku Českého poháru nenavážou na skvělé úspěchy z předchozích třech let, kdy se vždy dokázaly probojovat až do finále (2018 - 2. místo, 2019 - 1. místo, 2020 - 2. místo).

Basketbalistky Trutnova v pohárovém čtvrtfinále padly s pražskou Slavií.
Pohárová konečná. Lvice ani Lokomotiva na Final4 o medaile nezabojují

BK Loko Trutnov - BLK Slavia Praha 48:63.

Na závěrečný turnaj do Chomutova se nepodívají ani basketbalistky Trutnova. Těm se ve čtvrtfinále do cesty postavila pražská Slavia a pod Krkonošemi se tento soupeř bral za hratelného.

Však také byl, minimálně úvodní minuty tomu nasvědčovaly. Vždyť domácí hráčky duel skvěle odstartovaly a ještě v polovině druhé čtvrtiny vedly 26:12!

Jenže tím všechna pozitiva pro Lokomotivu skončila. Hostující celek totiž sedmnácti (!) body v řadě stav otočil na 26:29 a ve třetí desetiminutovce povolil svému soupeři pouhých šest vstřelených bodů.

„Pokud doma nenastřílíme ani padesát bodů, nemůžeme pomýšlet na vítězství,“ popsal po utkání hlavní důvod porážky trenér východočeského týmu Michal Martišek.

Dle něj se zápas rozhodoval při zmiňovaném náskoku Trutnova, kdy hráčky během deseti vteřin soupeři dvakrát doslova darovaly míč.