ZVVZ USK Praha - BK Loko Trutnov 141:31 (34:3, 67:10, 111:22).
Body: Jonesová 40, Elhotová a Dojkićová 19, Režanová 16, Voráčková a Thomasová 12, Vyoralová 7, Oblaková a Kovtunová 6, V. Šípová a Halátková 2 - Králová 6, Rylichová a Hrabětová 5, Potočková 4, Hajnová 3, T. Šípová, Skutilová, Finková a Linhartová 2. Rozhodčí: Hošek, Musil, Pazourek. Fauly: 9:15. Trestné hody: 9/8 - 3/3. Trojky: 3:4. Hráno bez diváků.

Dohrávka osmého kola pro Lokomotivu nedopadla vůbec dobře. Tým, kterému opět scházely Kozumplíková s Wilsonovou a Vašákovou po sobotním utkání na severu Čech přespal v Chomutově, aby hned ráno odcestoval do Prahy vyzvat naplno připravený tým USK Praha.

A suverén soutěže Východočešky vůbec nešetřil. Soustředěným výkonem soka zničil rozdílem 110 bodů a způsobil mu historicky nejtěžší debakl v rámci domácí soutěže.

Brionna Jonesová v utkání nasázela 40 bodů, dalších pět jejích spoluhráček překonalo desetibodovou hranici. Pro Pražanky šlo o nejvyšší počet nastřílených bodů v aktuálním ročníku. Za zmínku stojí, že v říjnu roku 2019 padl Trutnov ve stejné hale podobným, leč o chlup příznivějším výsledkem 141:34.

Anna Rylichová proti Chomutovu zaznamenala 15 bodů, ale soupeř byl pod oběma koši úspěšnější.
Ani zlepšený výkon po přestávce na obrat s Levharticemi stačit nemohl

Ohlasy trenérů

Pavel Kubálek, ZVVZ USK Praha: "Po dlouhé době se nám tým sešel ve dvanácti hráčkách, což je pro nás důležité. Snažili jsme se vylepšovat celoplošnou obranu, hlavně postavení všech hráček na hřišti. Chvílemi se nám to i dařilo. Doufám, že takhle budeme postupovat i dál a přípravíme se na naše nejdůležitější zápasy."

Michal Martišek, BK Loko Trutnov: "Věděli jsme, že na USK nás nečeká nic lehkého. Téměř celý zápas jsme se museli vypořádat s aktivním presinkem USK, pod tlakem jsme udělali hodně ztrát. Mrzí mě, že jsme v útoku neproměnili více našich střel. Na úspěšnosti střelby musíme zapracovat, nebyl to jen problém tohoto zápasu, ale i předchozích."