Kolektivní sport pod Krkonošemi? Už více než měsíc jedna velká nula. Stojí fotbal, stojí hokej, zastaveny jsou soutěže basketbalistek, házenkářů, volejbalistů.

Malý plamínek naděje však zaplál na konci minulého týdne, kdy po profesionálních fotbalistech a hokejistech oficiálně obdrželi výjimku od hlavní hygieničky i vyznavači halových sportů.

V regionu nejvyšších českých hor se tak po koronavirové přestávce mohou opět vrátit k normálu trutnovské basketbalistky, které už v sobotu čeká prestižní derby na půdě Hradce Králové.

„Co se týče mě, hrát bych už samozřejmě chtěla, ale rozumím i tomu, že to epidemiologická situace nemusí dovolovat,“přijala zprávu o návratu k zápasům opora trutnovské Lokomotivy Anna Rylichová.

Ta si je zároveň vědoma, že situace v zemi stále není optimální, což ostatně platí v celém světě.

„Pokud budou kluby schopné zajistit přísná hygienická opatření a zaplacení testování, byla bych ráda, že opět můžeme hrát zápasy a zúročit tak tréninkovou přípravu. Myslím si, že pro spoustu lidí může být právě sledování sportovních utkání v dnešní době jakýsi únik od ne úplně pozitivní reality, a že je dobré myslet na to, jak jim karanténu zpříjemnit,“ dodala jednadvacetiletá hráčka.

Ve stejný den by se poprvé od 10. října mohli v zápase Chance ligy objevit i hokejisté Vrchlabí.

„Já jsem určitě pro, aby se v téhle době hrálo. Pokud odborníci vyhodnotí, že to epidemiologická současná situace dovoluje a umožňuje, tak nevidím důvod, proč by se nemohlo začít hrát,“ řekl Krkonošskému deníku Tomáš Jirků, kapitán HC Stadion Vrchlabí, nováčka I. ligy.