Trutnovský tým se tak alespoň s druhou nejvyšší domácí soutěží rozloučil důstojně. Porazil doma Ostravu i Benešov.

Soupeř ze severní Moravy přijel v sobotu do Podkrkonoší usilovat o zachování naděje na záchranu. Trutnovští však zápas nevypustili. Naopak. „Hráli jsme nekompromisně a tvrdě, i při obraně soupeře bez míče. Potvrdilo se, že je to správná cesta,“ uvedl asistent trenéra Vojtěch Hlaváček.

Po prvním poločase domácí disponovali náskokem deseti bodů (43:33), ale po přestávce hru přitvrdili i hosté a ve 35. minutě vyrovnali na 58:58. Taktický time–out domácích trenérů však přišel ve správnou chvíli, jelikož hosté od tohoto momentu až do konce utkání nedali žádný koš. „Velice platný pro družstvo byl Petr Andrejsek a hodně nám pomohly i trojky Michala Slezáka,“ dodal Hlaváček.

Nedělní duel proti Benešovu se domácím také vydařil, i když hosté k utkání přistoupili jinak než Ostrava. „Soupeř nebyl v plné síle a nehrál s takovým výrazným nasazením, jako v minulých vzájemných zápasech,“ konstatoval po zápase trutnovský trenér Ladislav Malý starší.

Mírné vedení z prvního poločasu domácí zvýšili v úvodu třetí čtvrtiny na deset bodů (41:31), soupeř ale snadno snížil (45:43). Poté však zaúřadoval Andrejsek a několika střelami vrátil Kaře osmibodový náskok. Když se ještě dvakrát po sobě trefil Matěj Malý, bylo rozhodnuto.

Kara Trutnov – VŠB Ostrava 70:58 (22:19, 43:33, 54:49). Body: Slezák 17, Synáček 12, L. Malý 11, Houser 9, Hlaváček 8, M. Malý 7, Andrejsek 6 – Gniadek 13… Rozhodčí: Baudyš, Šafařík. Fauly: 25:18. Trestné hody: 12/9 – 22/13. Pět os. chyb: 1:1 (39. Hlaváček – 40. Gniadek). Trojky: 9:6. Diváci: 40.

Kara Trutnov – BC Benešov 65:61 (18:19, 36:31, 53:48). Body: Synáček 22 , L. Malý 15, Andrejsek 9, M. Malý 6, Houser 4, Slezák 3, Malík 3, Hlaváček 2 – Zídek 20… Rozhodčí: Baudyš, Šafařík. Fauly: 20:20. Trestné hody: 23/12 – 19/15. Trojky: 8:2. Diváků: 40.