V tom posledním zavítal na palubovku ZŠ Komenkého BK Ústí nad Labem a v duelu sousedů v tabulce si odvezl vítězství o šestnáct bodů.

Kara Trutnov – BK Ústí nad Labem 73:89 (15:27, 35:40, 62:63). Body: Hubálek a Zachrla 12, Houser 10, Slezák a Hlaváček 8, L. Malý, Malík a Rychtera 6, Vorlíček 5 – McFadden 31, Bažant 17, Slunéčko 15, Fohler 13, Hojdar 7, Žampach 4, Burda 2. Rozhodčí: Milata, Linhart. Fauly: 21:20. Trestné hody: 20/14 – 21/14. Trojky: 5:5. Diváků: 250.

„Absolutně nám nevyšel úvod utkání, v němž jsme během šesti minut nechali soupeře odskočit až na rozdíl deseti bodů. Mohly za to hlavně vlastní chyby a zbytečné ztráty míče. Hosté stříleli snadné koše a procházeli si naší obranou jako při rozcvičování,“ popsal první čtvrtinu trenér domácích basketbalistů Lukáš Plašil.

Dvanáctibodový ústecký náskok naštěstí stihla Kara snížit ještě do přestávky. „Po domluvě přišlo zlepšení a náskok se ztenčil na 5 bodů. Velmi dobrá byla třetí část, v níž jsme chvíli i vedli a do poslední čtvrtiny se šlo vlastně za vyrovnaného stavu,“ popisoval dále Plašil.

Po ospalém úvodu tak Trutnov opět bojoval o vítězství a domácí věřili, že jim rozhodující pasáž střetnutí vyjde podobně jako v pěti z předchozích sedmi duelů. Ještě šest minut před koncem byl stav vyrovnaný 68:68, ale pak soupeř definitivně odskočil. „Ač jsme znovu párkrát vedli, přišly stejné chyby jako na začátku utkání. Ztráceli jsme míče, Ústí uteklo na sedm bodů a tuhle ztrátu jsme již nedohnali. Celkově tedy nemůžeme být spokojeni a za vše mohou hlavně vlastní chyby,“ dokončil hodnocení nevydařeného utkání Plašil.

Trutnovu zatím po osmi kolech patří v ligové tabulce pátá příčka. „Panuje u nás velká spokojenost. Pět vítězství a tři porážky, to tu dlouho nebylo. Teď bychom rádi přivezli dva body z Liberce, který ještě nevyhrál,“ prozradil s úsměvem kouč Plašil.

Duel devátého kola odehrají basketbalisté trutnovské Kary tuto neděli 7. 11. na palubovce BK Kondoři Liberec.