I. liga mužů

Start Havířov – Kara Trutnov 75:52 (22:16, 43:34, 63:48)

Body: Šiko 17, Lyčka a Koloničný 15, Marek 13, Gerych 7, Palát 6, Kratochvíl 2 – Malík 13, Plašil 11, L. Malý 10, Peterka 9, Musel 4, Bažant 3, M. Malý 2. Rozhodčí: Kapl, Fanta. Fauly: 15:20. Trestné hody: 23/18 – 6/3. Trojky: 3:5. Diváci: 80.

Velmi zle jsou na tom momentálně svěřenci trenéra Michala Slezáka. V Havířově potřebovali konečně zabrat, aby tabulkou neklesali níž a níž. Jenže stalo se.

Trutnovští se ve Slezsku zápasem doslova protrápili. A to hlavně střelecky. Za první poločas nastříleli jen 34 bodů, ve druhé půli dokonce 18, navíc ve čtvrté desetiminutovce pouhé čtyři!

Domácí měli v nohách sobotní předehrávku čtvrtého kola, kdo ale čekal, že jim postupně budou ubývat síly, pořádně se spletl. Naopak to byli trutnovští hráči, komu se druhá polovina utkání vůbec nepovedla. Rázem je Kara v tabulce předposlední a pokud se nechce dostat ještě do větších potíží, potřebuje nutně v dalším duelu porazit zatím nejméně úspěšnou Ostravu.

Tento víkend má skupina play out volno, rozeběhne se znovu na začátku března.

Další výsledky 2. kola

Šlapanice – Písek 95:65, Ostrava – Košíře 73:69, Vysočina – Liberec 83:73. Předehrávka 4. kola: Havířov – Košíře 89:61.