Přípravu vede Jiří Kovařík z Brna, který již v nedávné minulosti v Trutnově působil v pozicích ligového asistenta a trenéra extraligových dorostenek. Hlavní kouč Kary Martin Petrovický totiž patří do realizačního týmu české reprezentace, která se chystá na mistrovství světa a příští týden dokonce zamíří na soustředění do Trutnova.

„V podstatě se jedná o devět týdnů předsezonní přípravy, rozdělené do tří třetinových fází,“ uvedl Jiří Kovařík, jemuž a celému týmu pomáhá také kondiční odborník Josef Sečkář z brněnského atletického klubu ACP Olymp, známý z působení v mistrovském basketbalovém klubu Frisco Sika Brno či hokejové Kometě. „Prvních čtrnáct dnů bude probíhat příprava na atletické dráze, z toho první týden bude zaměřen na zapracování do tréninkového procesu a přípravu organismu hráček na postupné zvýšení zátěže ve druhém a dalších týdnech. Druhý týden přípravy bude zaměřen na odrazové a rychlostní schopnosti, doplněné o koordinační a kompenzační cvičení se silovým zapracováním,“ upřesnil Kovařík.

Od 14. do 20. srpna absolvují basketbalistky Kary Trutnov soustředění v Deštném v Orlických horách. „Tam zapracujeme na rozvoji vytrvalosti a síly v přírodním prostředí a po návratu se budeme věnovat také střeleckým cvičením. Druhá třetina přípravy bude kombinací basketbalu a fyzické části a třetí díl už bude zaměřen vyloženě na basketbal s přípravnými zápasy a turnaji,“ řekl Jiří Kovařík.

Trutnovský tým sehraje v přípravě 13 utkání. Představí se na třech turnajích: 10. – 12. září v Ružomberoku, 17. – 19. září v Jelenie Góře a 7. – 10. října doma hostí JAKO CUP. K tomu absolvuje přípravné duely s východočeskými sousedy: s ligovým nováčkem z Pardubic (30. září v Pardubicích, 5. října v Trutnově) a Hradcem Králové (22. září v Hradci).

Nový ročník Ženské basketbalové ligy začne kvůli mistrovství světa až 20. října.

(bk)