Lokomotiva si proti oslabenému soupeři, který dorazil z jihu Čech v sedmi hráčkách s mladičkou a ultra nízkou sestavou, s chutí zastřílela a povedlo se jí překonat stobodovou hranici. Po 25 bodech, které nasázela při důležitém vítězství v Karlových Varech, přidala v neděli večer Američanka Shawnte Goff 28 bodů a v žebříčku nejlepších střelkyň ŽBL figuruje na 5. místě. V doskocích je první další hráčka z USA v barvách Trutnova, Chelsea Snyder. Ta jich posbírala v Karlových Varech dvacet a proti U19 Chance šestnáct.

BK Loko Trutnov - U19 Chance 107:51 (23:13, 49:28, 78:43)

Body: Goff 28, Kozumplíková 16, Vacková 15, Snyder 14, Patočková 13, Vymazalová 10, Rylichová 6, Brandao 4, Váchová 1 - Tomšovicová 17, Petrušková 11, Jozová 10, Brušáková 6, Stiborová 4, Vadlejchová 2, Kohoutová 1. Rozhodčí: Jedlička, Vyplel, Melichárek. Fauly: 19:19, TH: 27/17 - 21/15, trojky: 8:6, 5 osobních chyb: 0:1 (Vadlejchová), diváci: 320.

Domácí tým hned na začátku ukázal, že si roli favorita nemíní komplikovat a během tří minut se dostal do vedení 10:0. Viditelně oslabený, nicméně sympaticky bojující celek ze Strakonic držel odstup ještě v 11. minutě na devíti bodech (25:16), pak se Lokomotiva utrhla velkou šňůrou během tří minut na 39:16. Ve druhém poločase se rozdíl navyšoval, Jihočeškám ubývaly síly. Proti výškové převaze domácích to měly hodně složité (doskoky 64:25). Trutnov potěšil pěknou diváckou kulisu povedenými akcemi a dosaženou stovkou bodů, o kterou se zasloužila kapitánka Vacková.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Jsme samozřejmě spokojeni s vítězstvím i s nastříleným počtem bodů. Potěšilo mě také množství velice pohledných akcí či některé ligové osobní rekordy mladých hráček. Je ale potřeba vidět také velké oslabení na straně soupeře, který i ve výrazně omezeném počtu bojoval po celý zápas a předvedl na své možnosti solidní výkon. Naše hra i přes vysoký rozdíl ve skóre nebyla ideální po celý zápas a do příštího utkání s posílenou Ostravou máme na čem pracovat.“

Petr Martínek, trenér U19 Chance: „Gratuluji Trutnovu k vítězství. Dokud jsme měli síly, tak jsme se snažili držet krok s domácím týmem, který samozřejmě disponuje kvalitnějším i početně vyspělejším kádrem. Ve druhém poločase nám už docházely síly a bylo jen otázkou času, kdy nás soupeř rozstřílí a skóre bude takové. Měli jsme veliké problémy se sestavou, zápas jsme odehráli v sedmi, chyběly nám naše klíčové hráčky Tereza Šípová a Alena Jeništová. Nicméně musím smeknout před svým týmem, protože i za velmi nepříznivého stavu bojoval až do úplného konce a za to hráčkám děkuji.“

V dalším kole hraje Trutnov opět doma, v neděli v 17:00 s Ostravou.