Již od pondělí se basketbalistky Kary na novou sezonu připravují ve Francii a ve čtvrtek zde odehrály také přátelský duel s druholigovým celkem Club Basket Ifs. Po jednoznačném průběhu Východočešky vyhrály 79:53 a ve svém týmu navíc přivítaly další americkou posilu. Jako náhrada za Hanu Šnajdrovou přichází do klubu osmadvacetiletá Ambrosia Andersonová.

Club Baskett IFS - Kara Trutnov 53:79 (9:25, 25:43, 42:62). Body: Steffanová 22, Záplatová 17, Větrovcová 10, Greer 7, Hindráková 6, Anderson a Veselá 5, Muchová 4, Vacková 3. Rozhodčí: Hortet, Mendy. Fauly: 16:22. Trestné hody: 14/11 30/27. Trojky: 4:4. Pět osobních chyb: 2:1 (Venier, Diagne Hindráková). Diváků: 200.

Trutnov na svého soupeře vyrukoval s výrazně obměněnou sestavou a trenéra Petrovického jistě potěšilo, že se nové hráčky prosadily střelecky. Dokonce i Andersonová (na snímku), jež se k týmu připojila až v den utkání. „První zápas sezony jsme zvládli velmi dobře. Malinko nám chyběla souhra v obraně i útoku, což jsme nahradili rychlostí a bojovností," pochvaloval si trutnovský kouč Martin Petrovický.

Dnes jeho tým v 17.30 zahájí turnaj v Amboise, kde startují Bourges, Mondeville a sobotní sok Kary Arras.

Kara v pondělí pořádá nábor

Zdejší basketbalový klub Kara, jeden z nejúspěšnějších v republice, pracuje na rozšíření svých řad. Oddíl, který vychoval řadu reprezentantek (včetně účastnic olympijských her v Londýně) zve všechny dívky i chlapce na velký nábor, který proběhne v hale Na Nivách v pondělí od 16 hodin.

Zváni jsou všechny děti ročníků 1999 a mladší. Pro nejmenší naděje ročníků 2004 2006 otvírá Kara novou přípravku (trenéři P. Zapadlo, H. Fribová), všichni starší zájemci budou zařazeni do svých věkových skupin.

Další podrobnosti je možno získat od organizačního pracovníka klubu na emailu petr.kapitulcin@centrum.cz.

„Chtěl bych na nábor pozvat všechny holky a kluky z Trutnova a okolí," láká zájemce šéftrenér trutnovské mládeže Petr Kapitulčin.