Sokol ZVUS Hradec Králové – Kara Trutnov 36:72 (8:17, 21:31, 25:48)

Body: Buraová a Hartigová 6, Křížová a Matušková 5, Effangová a Zavázalová 4, Rosenbaumová 3, Kuthanová 2, Hrušková 1 – Miloševová 15, Ovsíková 14, Pazderová 11, Cadyová 10, Uhrová a Fallová 8, Vondráčková 3, Russellová 2, Herinková 1. Rozhodčí: Matějek, Paulík, Vávrová. Fauly: 15:16. Trestné hody: 12/7 – 12/11. Doskoky: 46:48. Trojky: 1:9. Diváků - 280.

Oba soupeři se v sezoně potkali už třikrát a pokaždé byl úspěšnější tým, který se v zápase mohl opřít o domácí prostředí. V úterý večer ale bylo vše jinak. Podkrkonošský kolektiv tradičně vyrazil podpořit početný zástup fanoušků a ti se nestačili divit, jaký koncert jim hráčky připravily. Svěřenkyně trenéra Jozefa Rešetára jakoby chtěly zareagovat na zvýšené vstupné, které domácí klub pro utkání vyšponoval z padesáti na sedmdesát korun.
Kdo tuto cifru zaplatil a ještě přál hostujícím barvám, rozhodně nelitoval. Kara do zápasu vlétla s vervou a skvělou střeleckou produktivitou. Skóre zahájila Russellová, pak se za dva a tři body trefila Ovsíková a stav 0:7 byl velice příjemným vkladem. Úvodní čtvrtinu hostující tým vyhrál 17:8, přičemž Andrea Ovsíková zaznamenala 10 bodů!

Ani na startu druhé desetiminutovky to na žádný zvrat nevypadalo. Uhrová ve 14. minutě zvyšovala na 12:24 a nálada v trutnovském táboře byla vynikající. Pak si ale Kara vybrala jedinou slabší chvilku v zápase. Na dva koše Křížové navázala Hartigová a najednou „lvice" ztrácely jen tři body (21:24). Blíže už se ale k soupeři nedostaly. Dva body Pazderové a hned čtyři z ruky Miloševové znamenaly poločasový stav 21:31. Do kabin tak mírně favorizovaný Hradec odcházel s hodně svěšenými hlavami.

To ale ještě domácí hráčky netušily, co je čeká v poločase druhém. Velké kamarádky Pazderová s Ovsíkovou brzy vedení navýšily, poté se přidaly i další spoluhráčky a najednou měl Trutnov na svém kontě dvojnásobný počet bodů než soupeř (23:46). Bylo vymalováno a nic na tom nemohla změnit ani závěrečná perioda. Basketbalistky Kary se hrou bavily, zdecimovaného soupeře zasypaly dalšími čtyřiadvaceti body a dvojnásobný rozdíl nakonec platil i při pohledu na konečný výsledek. Ten byl pro domácí celek doslova děsivý.

V sérii o bronz však není důležité, o kolik bodů první zápas skončil. Kara na zápasy vede 1:0, a aby mohla na krk po roce opět pověsit bronzové medaile, musí vyhrát ještě jednou. První, rozhodně výhodnější příležitost, dostane parta kouče Rešetára už tento pátek. Hrát se bude od 18 hodin a v ochozech sportovní haly při ZŠ Komenského se dá očekávat rekordní návštěva celého ročníku. Bude vyprodáno? Celý trutnovský klub by si to v posledním domácím utkání sezony za své výkony i výsledky rozhodně zasloužil.