Kara Trutnov – Frisco Brno 57:70 (7:21, 24:42, 48:60).

Body: Hindráková 16, Záplatová 13, Větrovcová 12, Mišurová 6, Šnajdrová 6, Steffanová 2, Vacková 2 – Hanušová 25, Abdiová 24, Pecková 11, Stehlíková 6, Thomas 4. Rozhodčí: Hruša, Vondráček, Baloun. Fauly: 12:18. Pět osobních chyb: 0:1 (39. Hanušová). Trestné hody: 14/13 – 8/8. Diváci: 950.

Karu přišly podpořit mimo jiné lyžařské mistryně republiky Eva Nývltová a Michaela Smutná, v ochozech nechyběla ani bývalá hráčka Trutnova Mirka Jarchovská. Ty všechny věřily v historicky první vítězství nad letitým sokem. Ani v tomto duelu ale nemohl domácí kolektiv počítat s přítomností trenéra Petrovického na lavičce. Distancovaný kouč zaujal místo v ochozech, nad domácí stídačkou ale mohl s týmem komunikovat poměrně slušně. Jeho roli každopádně zaujala asistentka Pavla Kuřitková a ani její rady nezabránily hostujícímu celku v drtivém nástupu do zápasu.

Frisco ve středu proti svému soupeři vytáhlo trumf v podobě naturalizované Švédky Farhiyay Abdiové. Ta v předchozích dvou semifinálových soubojích dosáhla pouhých šesti bodů. V úvodní desetiminutovce jich ale do síťky Trutnova nasázela 10 a v poločase jich měla na svém kontě už 18! Právě bodová bilance pohybově skvěle vybavené hráčky vytvořila přestávkový rozdíl mezi oběma kolektivy. Domácím hráčkám se ve střelbě vůbec nedařilo a Friscu stačila na stav 24:42 rovná padesátiprocentní úspěšnost. Trutnovský prapor přitom svými průniky pod koš držela jen Kateřina Hindráková, jež se do té doby postarala také o jediné dvě úspěšné trojky Kary.

Do druhé půle ale jakoby nastoupil v bílých dresech jiný tým. Hráčky z Podkrkonoší si začaly více věřit, nehrály ustrašeně a hlavně: začaly jim do koše padat i jednoduché střely. Jenže v době, kdy se takřka tisícovkou příznivců zaplněná hala dostávala poprvé do varu, odrážela atak trutnovských bojovnic nová hvězda utkání Alena Hanušová. Dvacetiletá opora Brna trefila tři trojkové střely v řadě a především díky ní si svěřenkyně kouče Bobrovského udržovaly dvacetibodový náskok (38:58). Pak ale přišla nejlepší pasáž Kary v utkání. Mišurová, Steffanová a po nich čtyřmi úspěšnými šestkami Záplatová snížily na 46:58 a dvanáctibodové manko si nesly hráčky za ovací publika i do závěrečné čtvrtiny.

„Pojďte do nich, už jim docházejí síly,“ hecoval tým z tribuny trenér Martin Petrovický.

Jenže zkušený sok větší drama tentokrát nepřipustil. Závěrečnou periodu zahájil šňůrou 0:8, skóre tím navýšil na 48:68 a zbytek utkání se pak již jen dohrával. Ke cti domácím bojovnicím slouží fakt, že i na konci rozhodnutého duelu lačnily po co nejlepším výsledku a nakonec svojí snahou poděkovaly fanouškům za skvělou návštěvu.

Již příští úterý čeká trutnovské basketbalistky první duel o třetí místo. S největší pravděpodobností zahájí Kara sérii na domácí palubovce proti VŠ Praha.