Postarala se o ni v předposlední minutě Anna Rylichová. Domácí hráčky zaznamenaly 65 doskoků. Stobodovou hranici naposledy pokořily 22. října 2017, když zdolaly U19 Chance 107:51. Do konce základní části sehraje Lokomotiva dva zápasy. V sobotu na půdě KP Brno a ve středu 27. února doma v 18:30 s Ostravou. Trutnov má jisté, s velkým náskokem, nejhůře 6. místo do play off.

Při očekávané procházce růžovou zahradou domácí hráčky hned na začátku uklouzly na ledu, přesto v dalších úsecích už bez většího zaškobrtnutí došly k bráně vítězů. První čtvrtina rozhodně nebyla podle jejich představ, ligový outsider držel sympatickým výkonem ještě v předposlední minutě vyrovnané skóre 18:18. Až následná série bodů dodala výsledku očekávanou podobu (32:22).

Hostující družstvo přesto dlouho drželo velice přijatelný rozdíl, především zásluhou Terezy Zítkové, která nastřílela za první poločas 20 bodů. Ještě ve 27. minutě prohrával třetí brněnský celek jen o 11 bodů 63:52. Až poté se začaly více otevírat výkonnostní nůžky mezi soupeři. Lokomotiva definitivně odstřihla Teamstore na přelomu třetí a čtvrté čtvrtiny (91:65) a záhy zvedla náskok na třicet bodů. Nedělní podvečer ještě zpříjemnily domácí hráčky divákům překonáním stobodové hranice v jubilejním 750. zápase Trutnova v nejvyšší soutěži.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Měli jsme v hlavě zápas ve Strakonicích, proto jsme chtěli do utkání vstoupit koncentrovaně a zodpovědně. V první čtvrtině nám ovšem chyběla energie a odehráli jsme ji ve stylu, že se nám nic nemůže stát. Podařilo se nám dát trojku s klaksonem a od té doby jsme utkání kontrolovali, ale nic víc. Až v závěru jsme potvrdili naši kvalitu. Soupeři se chytla Zítková, která nám dala dvacet bodů za poločas. Teamstore ukázal, že umí být nebezpečný v útoku, o čemž svědčí 74 nastřílených bodů. Nebyl to ale hezký basketbal, v utkání bylo hodně kontaktů. Stovka nás těší, dali jsme si ji také jako cíl, abychom zakončili zápas pozitivně. Těší mě 65 doskoků, to je výborné číslo."

Lucie Zítková, trenérka Teamstore Brno: "Trutnov předvádí výborné výkony, proto jsme přijeli k zápasu s velkým respektem. Nicméně do utkání jsme vstoupili velice dobře. V závěru nám docházely síly, fyzicky na takové soupeře nemáme. Trutnov disponuje velice šikovnými mladými hráčkami, které odvedly velice dobrý výkon a můžou pošetřit síly těm, které hrají více. Naopak my nemůžeme tolik točit hráčky, což bylo vidět v závěru, kdy se rozdíl mezi soupeři prohloubil."

BK Loko Trutnov - Teamstore Brno 103:74 (25:18, 47:34, 77:58). Body: Adamsová 24 (12 doskoků), Carterová 23, Kozumplíková 18 (4 trojky), Šípová 14, Rylichová 11 (10 doskoků), Skutilová a K. Holubcová 4, Králová 3, Vašáková 2 -  Zítková 25 (20 v 1. poločase), Gašicová 19, Stehlíková 9, Jandová 7, Šívrová a Půlpánová 4, Szcotková, Murgašová a Selucká 2. Rozhodčí: Znamínko, Záruba, Perlík. Fauly: 21:25, TH: 29/22 - 20/12, trojky: 9:6, 5 osobních chyb: 0:1 (Jandová), diváci: 240.