V neděli můžou přidat třetí vítězství, v 17 hodin nastoupí doma proti Slovance. Bude to naposledy před vyhlášením nouzového stavu, kdy můžou přijít na basket diváci. Při výhře 102:62 ve Strakonicích dosáhlo hned sedm hráček dvouciferného počtu bodů. Trutnov zaznamenal 12 trojek.

Trutnov vedl od začátku, domácím Strakonicím výrazně utekl ve druhé polovině druhé čtvrtiny, kdy ze stavu 22:34 od 14. minuty nepovolil Jihočeškám do konce prvního poločasu ani jeden bod a po dlouhé sérii zvýšil náskok na poločasový stav 22:49. Ve 24. minutě to už bylo o 36 bodů 26:62, Lokomotiva dál zápas ovládala. O stý bod se postarala prvním košem v ženské lize Eliška Linhartová. Premiérové body v ženské lize zaznamenala rovněž Anna Hrabětová. Markéta Šmahelová výrazně vylepšila svoje střelecké ligové maximum na 12 bodů. Štěpánka Ježková zopakovala 13 bodů z minulého kola.

BK U19 Chance Strakonice - BK Loko Trutnov 62:102 (14:23, 22:49, 44:75). Body: Suchanová 11, Horsáková 9, Vorlová a Růžková 8, Rosecká 7, Soukupová 6, Jindrová 5, Junková 4, Vadlejchová a Petrušková 2 - Rylichová 18, Králová a Ježková 13, Finková a Šmahelová 12, Wilson a Kozumplíková 11, Šípová 7, Hrabětová 3, Linhartová 2. Rozhodčí: Vávrová, Renc, Kult. Fauly: 25:14, TH: 12/8 - 29/22, trojky: 2:12, 5 osobních chyb: 1:0 (Horsáková), diváci: 48.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Jsem spokojený s vítězstvím a přístupem i na trénincích, při kterých se nám po nečekaném vítězství proti KP Brno povedlo udržet koncentraci a důkladně jsme se na soupeře připravili. Těší mě nastřílená stovka bodů, sedm hráček s dvouciferným počtem bodů i herní projev. Malinko ještě potřebujeme zapracovat na obranné fázi. Teď ale musíme udržet podobné nastavení a soustředit se na další zápas proti Slovance."

Petr Martínek, trenér BK U19 Chance Strakonice: "Těžko se mi hodnotí náš první domácí duel v RENOMIA ŽBL. Na můj vkus je rozdíl až moc velký. Na utkání jsme se připravovali, ale Trutnov měl hodně psychických sil z nedělního zápasu, kdy překvapivě vyhrál nad KP Brno. Do utkání vlétnul hned od počátku a my jsme tahali za kratší konec. Prohráli jsme na doskoku a střelecká potence trutnovských hráček byla taková, že trefily úplně všechno i ze šatny. My jsme se naopak zhruba od šesté minuty druhé čtvrtiny nemohli trefit a místo, abychom korigovali náskok soupeře, tak nám zápas začal utíkat. Musím ale pochválit mladší hráčky z těch našich mladších, které předvedly nebojácný výkon a dost mě svou hrou a agresivním pojetím překvapily a mile potěšily."