SBŠ Ostrava - BK Loko Trutnov 60:84 (8:25, 25:41, 41:68).
Body: Corda 25, Rašková 14, Busková 9, Hadačová 7, Frgalová 4, Šmeráková 1 - Adams 19 (15 doskoků), Carter 18, Kozumplíková 11, Rylichová 10, Skutilová 9, Potočková 7, Šípová 5, Lačná a Drbohlavová 2, Holubcová 1. Rozhodčí: Kapaňa, Kubiš, Hecl. Fauly: 27:12, TH: 8/7 - 30/24, trojky: 4:5, 5 osobních chyb: 3:0 (Pavlicová, Rašková, Frgalová), diváci: 50.

Zápas v Ostravě byl přeložený z víkendu na středu kvůli účasti domácího týmu SBŠ na turnaji Východoevropské ligy EWBL v běloruském Minsku, kde prohrál s běloruskou Olympií Grodno 70:100 a švédskou Umeou 51:96.

Trutnov si nekomplikoval situaci a utkání rozhodl hned na začátku. Na palubovce vládl, během prvních pěti minut si vybudoval sedmnáctibodový náskok (4:21). Soupeři, který v sezoně dosáhl jediného vítězství ve Strakonicích, se vzdálil v dalším průběhu až na 29 bodů a s přehledem přidal šestou výhru v sezoně. Ligový debut, ozdobený prvním košem v nejvyšší soutěži, absolvovala v trutnovském dresu šestnáctiletá Klára Drbohlavová. Double-double dosáhla Jordan Adams za 19 bodů a 15 doskoků.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "Výborný a koncentrovaný vstup do zápasu nám přinesl výrazné vedení, ale s ním také uspokojení, které se projevilo ve druhé čtvrtině. Na začátku druhého poločasu jsme opět zapli na vyšší obrátky a získali postupně nejvyšší vedení v zápase 47:76. V poslední čtvrtině se znovu dostavilo uspokojení a podobně jako druhou část domácí hráčky tento úsek vyhrály, což by se nám nemělo stávat. Jsem spokojený, že jsme tenhle zápas zvládli a od prvních minut bylo jasné, kdo bude dnes úspěšný. Těší mě, že nastoupily a bodově se prosadily všechny naše hráčky, včetně Klárky Drbohlavové při jejím prvním ligovém utkání. Teď se už musíme rychle plně koncentrovat na nedělní derby."

Do konce kalendářního roku čekají Lokomotivu dva duely v domácím prostředí. V neděli v 17.00 nastoupí k východočeskému derby proti Hradci Králové. Při utkání dojde k tradiční trutnovské předvánoční charitativní akci se Stacionářem mezi mosty v Trutnově, při které budou diváci ochutnávat sladkou produkci z kuchyně hráček Lokomotivy a přispívat na stacionář. Derby se bude vysílat speciálně na čtyři kamery, s komentářem a studiem TVCOM.

Poslední střetnutí letošního roku sehraje Lokomotiva v sobotu 15. prosince v 17.30 hodin doma proti USK Praha.

O tomto víkendu hrají doma ve sportovní hale ZŠ Komenského také muži Lokomotivy, kteří vedou Východočeskou ligu s výbornou bilancí. Vyhráli všech dosavadních deset utkání! V sobotu 8. prosince bude jejich soupeřem v 18.30 Chrudim, v neděli ve 13.30 Přelouč.