Ani senzační výsledek již nemohl nic změnit na faktu, že Lokomotivu letos čekají zápasy play out ve skupině o 9. - 12. místo. K prvnímu utkání vyrazí již ve středu 21. března do Ostravy, následovat budou tři zápasy v domácím prostředí v rychlém sledu: v pátek 23. března s Ostravou, v neděli 25. března s Technikem Brno a v úterý 27. března se strakonickým U19 Chance.

BK Loko Trutnov - BLK Slavia Praha 76:69 (27:19, 39:34, 59:44).
Body: Perkins 28, Bethel 17 (15 doskoků), Kozumplíková 14 (10 doskoků), Skokanová a Brandao 7, Holubcová 2, Šimková 1 - Madden 27, Bellock a Dvořáková 10, Felixová a Pudláková 7, Radović 6, Rusiňáková 2. Rozhodčí: Vondráček, Perlík, Baudyš. Fauly: 15:23, TH: 33/17 - 13/10, trojky: 7:5, 5 osobních chyb: 0:1 (40. Sedláčková), diváků: 145.

Lokomotiva vedla po celé utkání a postavila na hlavu předzápasové prognózy a očekávání, umocněné kvalitami soupeře, domácí marodkou a návratem juniorek z duelu play off z Prahy teprve dvacet minut před začátkem. Trutnov zaskočil favorita hned v úvodu, trojky trefily Perkins a Kozumplíková a byl z toho rozjezd 8:0. A skvěle pokračoval: další trojka Perkins a tři dvoubodové zásahy Kozumplíkové znamenaly jedenáctibodové vedení 17:6 v 6. minutě! Slavia se postupně probírala ze šoku, pod košem začala úřadovat Madden a v 9. minutě ztenčila manko na rozdíl jediného koše 21:19.

Domácím to nevzalo nic z elánu a na začátku druhé čtvrtiny získaly svůj náskok zpět (30:19). Na konci druhé a třetí čtvrtiny se situace opakovala: hostující družstvo se dotáhlo na dva body (34:32), ale Trutnov vedení uhájil a ještě ho navýšil (46:34).

Sportovní střelkyně Gabriela Vognarová.
Střelkyně Vognarová v Malajsii získala dvě světová zlata

Lokomotiva vyhrála třetí čtvrtinu 20:10 a překvapení začalo nabývat reálnějších obrysů, obzvláště, když měla k dobru v jedné chvíli dokonce šestnáct bodů (58:42). Zvládla i finiš soupeře, který se ve 32. minutě přiblížil na 59:50 a minutu před koncem na 70:63.

Nadšený výkon znamenal zasloužené vítězství nad velice silným týmem Slavie, který po porážce v Trutnově klesl na 5. místo po základní části a ztratil výhodu domácího prostředí pro čtvrtfinále, play off bude začínat v Hradci Králové.

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: "Vyšel nám vstup do utkání, kdy měl soupeř velký problém s bráněním našich křídel hrajících na podkošových pozicích. Ve druhé čtvrtině nás Slavia dotáhla, ale v poločase jsme nabrali síly, do druhého poločasu jsme znovu vstoupili desetibodovu sérií a díky bojovnému nadšenému výkonu jsme i přes hrozivé procento trestných hodů nečekané vítězství udrželi. Při našich letošních obrovských problémech se sestavou je pro nás tento úspěch obrovským povzbuzením do dalších bojů."

Martin Stavěl, trenér BLK Slavia Praha: "Naprosto ostudný a nekoncentrovaný výkon z naší strany. Hráčky byly hlavou patrně už týden dopředu, kdy startuje play off. Trutnov vyhrál po nadšeném výkonu zcela zaslouženě."

Zimní halová liga okresních výběrů dívek U11 (2007-08) a U13 (2005-06)