Hvězdou zápasu byla nová posila USK Brionna Jonesová, finalistka WNBA s týmem Connecticut Sun. Devět dní po pátém finálovém utkání WNBA ve Washingtonu Američanka nastřílela při své premiéře v RENOMIA ŽBL 40 bodů a přidala 14 doskoků. Na střelecký rekord letošní ligové sezony jí stačilo 28 minut, už za první čtvrtinu stihla totiž 20 bodů. V dalším kole hraje Trutnov v neděli 27. října v 17 hodin doma s Ostravou.

ZVVZ USK Praha - BK Loko Trutnov 141:34 (34:14, 72:22, 108:22). Body: Jonesová 40 (14 doskoků), Režanová 21, Vukosavljevićová 18, V. Šípová a Halátková 15, Vyoralová 13, Sklenářová 11, Oblaková 8 - Skutilová a Kozumplíková 10, Finková a Šmahelová 3, Králová, Rylichová a Holubcová 2, Ježková a Cottonová 1. Rozhodčí: Vávrová, Perlík, Musil. Fauly: 14:18, TH: 19/14 - 11/4, trojky: 5:4, technické chyby: 1:1, diváci: 55.

Michal Martišek, trenér BK Loko Trutnov: "V prvních pěti minutách utkání jsme nastoupili s příliš velkým respektem. Až ve druhé polovině úvodní částí jsme začali hrát s potřebným sebevědomím, což se projevilo i v útoku, kdy jsme v tomto úseku zaznamenali 10 bodů. Bohužel, druhá čtvrtina byla jako přes kopírák. První část respekt, strach a zbytečné chyby, druhá část opět výrazně lepší. Největší zklamání nás čekalo ve třetí části, kdy jsme absolutně nezvládali souboje jak v útoku, tak v obraně. Nejhorší bylo, že jsme se zase začali vytrácet i po psychické stránce. Nepomohla ani změna obrany, ani dva time-outy, a potřebný impulz nedodala ani moje technická chyba. Výsledkem byla hrozivá 0 bodů na naší straně za třetí čtvrtinu.

Jsme velice rádi, že se nikomu nic nestalo, prostor dostalo všech 12 hráček a devět z nich se i bodově prosadilo. Nejvíc nás ale těší, že toto utkání uzavřelo úvodní kolotoč zápasů, kdy se hrálo v týdnu i o víkendu. Když k tomu přičteme utkání v dorostenecké soutěži, tak to byla zejména pro mladé hráčky enormní zátěž jak po fyzické, tak po psychické stránce. Od příštího týdne můžeme opět trénovat v přirozenějších cyklech a určitě se důkladně připravíme na nejbližší dva důležité zápasy proti Ostravě a Chomutovu. Věříme, že nás v neděli doma proti Ostravě přijdou podpořit naši výborní příznivci."