Oddíl, který je proslavený výchovou řady reprezentantek a ve městě představuje nejúspěšnější kolektivní sport, uspořádá na začátku příštího týdne velký nábor. Ten proběhne v pondělí 9. září od 16 hodin ve sportovní hale Na Nivách.

„Chtěl bych na nábor pozvat všechny holky a kluky z Trutnova a okolí. Basketbal je jediným českým kolektivním sportem, který Českou republiku reprezentoval na olympiádě v Londýně, a také sportem, v němž každý rok naše odchovankyně startují na mistrovstvích světa či Evropy. Určitě by byla škoda nezkusit basketbal – dlouhodobé úspěchy Trutnova hovoří za vše," řekl k blížícímu se náboru nový trenér ligových žen a také šéftrenér sportovního centra mládeže Petr Kapitulčin.

„Na nábor mohou dorazit chlapci a dívky ročníků 2001 a mladší. Pro nejmenší basketbalové naděje ročníků 2004 – 2006 otevíráme novou přípravku, všichni starší zájemci budou zařazeni do svých věkových skupin" uvedl Kapitulčin a dodal, že právě proto je zářijová akce šancí pro všechny mladé holky a kluky. A to nejen ze sportovního hlediska. Zároveň jde o možnost poznat nové kamarády nebo se naučit něčemu novému.

„Navíc nepůjde o žádný výběr hráčů a hráček, ale o nábor, takže uplatnění najdeme pro všechny basketbalové aspiranty," podotkl na závěr Petr Kapitulčin.

(kap, to)