BK Sokol Vysoké Mýto – TJ Turnov 77:79 (27:18, 52:39, 61:57)

Domácí sokolové zaskočili Turnov v prvním poločase bezchybnou střelbou z trojkových pozic a hrou podkošových hráčů. Tento vývoj utkání se podepsal na skóre, když poločas Turnovští prohráli 52:39.

Změnou obrany ale hosté za osm minut třetí čtvrtiny utkání dovolili soupeři pouhé čtyři body a dotáhli se na rozdíl jediného bodu. S výbornou obrannou hrou pak přiváděli domácí hráče přímo k zoufalství. Jejich nacvičené akce se turnovským juniorům i nadále dařilo přerušovat a několik zisků míče je drželo stále ve hře o vítězství.

Soupeřova dobrá hra z prvního poločasu byla ta tam a za druhý poločas dovolil Turnov Vysokému Mýtu pouze 25 bodů. V dramatickém závěru prokázal pevné nervy Manshev – jeho košem v poslední vteřině utkání Turnovští zvítězili.

„Už ve čtvrtfinále v Pardubicích jsme otočili nepříznivý poločasový výsledek perfektní obranou. Za ni je třeba i tentokrát všechny hráče pochválit. Utkání jsme odehráli pouze se šesti hráči, kteří si sáhli na dno svých sil. Po utkání byli všichni unaveni, ale šťastní. Takhle se hraje o finále,“ byl spokojen trenér Turnova Jaroslav Brunclík.

Body Turnova: Petřivý 32, Příhonský 30, Jeníček 10, Šimůnek, Manshev 2, Roubíček, Mojsl, Gaizl, Kopecký, Bohdálek. Trojky: Petřivý 5×, Příhonský 3×, Šimůnek 1×. TH : 14/12.

TJ Turnov – BK Sokol Vysoké Mýto 83:56 (36:15, 46:28, 64:39)

Druhé semifinálové utkání se hrálo v neděli v Turnově. Tentokrát byli domácí kompletní i s pivotem Bartoněm. Soupeř přijel naopak oslaben o tři hráče. To se odrazilo i ve skóre první čtvrtiny, které narostlo na neuvěřitelných 36:15.

Základní pětice Bartoň, Jeníček, Příhonský, Petřivý a Roubíček utkání rozhodla, v dalším průběhu stačilo domácím utkání kontrolovat. Zahrálo si postupně všech jedenáct hráčů.

„Velmi dobře rozehrával Bohdálek, když některé jeho finální přihrávky lahodily oku toho nejnáročnějšího diváka a rozeznívaly v hledišti jejich dlaně i přítomný buben a trubku. Děkujeme divákům za jejich podporu a týmu blahopřejeme k postupu do finále,“ doplnil Brunclík.

Body Turnova: Příhonský 24, Petřivý 18, Jeníček 12, Bartoň 11, Mojsl 5, Roubíček 5, Jarolímek 4, Bohdálek 4, Manshev, Gaizl, Kopecký. Trojky: Příhonský 4×, Petřivý 2×, Roubíček 1×. TH: 14/12.