Za krásného, skoro letního, počasí se na start závodu v bráně zoologické zahrady postavilo 54 mužů a 12 žen, kteří před sebou měli 18,5 kilometru dlouhý okruh v členitém terénu. Přes Nové Lesy, Bílou Třemešnou na přehradu Les Království, odtud na Verdek a do cíle, který byl na atletickém stadionu.

Nejrychleji se s tímto závodem vypořádal Jan Havlíček z Slavie Praha v čase 1 hodina a 27 sekund. Na druhém místě skončil Kamil Krunka (SK Nové Město n. M.) 1:01:57, třetí doběhl Jiří Miler (AC Mladá Boleslav) 1:03:43. Čtvrté místo patřilo Jiřímu Wallenfelsovi z pražských Vinohrad a pátá příčka zbyla na jeho jmenovce, semilského Čivrného.

V kategorii mužů nad 40 let vyhrál domácí závodník Aleš Horník za 1:12:33. V kategorii nad 50 let zvítězil Jan Razým (Čtbk Iscarex Česká Třebová) 1:14:53 a v kategorii nad 60 let Jiří Libra (LBC Nové Město nad Metují) 1:21:32.

Mezi ženami se z prvenství radovala favoritka Táňa Metelková Táňa z SK Týniště nad Orlicí (1:13:12). Druhé místo obsadila dvorská běžkyně Michaela Mannová (1:17:55) a třetí v cíli byla klasifikována vrchlabská vrchařka Blanka Paulů, závodící za TJ Maratonstav Úpice (1:21:24).⋌