V sobotu, v den zaslouženého volna po postupu ze skupiny, nás naše atašé Bojanka provedla centrem Bělehradu. Univerziádním autobusem č. 6 jsme dojeli až pod starý hrad, který je hlavní památkou Bělehradu. Poté jsme se pěšky přesunuli do centra města, kterým jsme se pomalu dostali ke stánku s občerstvením. Tam jsme měli objednány pljeskavice, srbskou specialitu. Poté jsme se už pomalu zamířili na zastávku autobusu k bazénu, kde mají své závody plavci a odtud zpět do vesnice.

Odpoledne nás čekal trénink, kde jsme zopakovali lehce rychlý protiútok, trochu oživili útok do zónové obrany a zbytek tréninku byla střelba.

V neděli, kdy nás čekalo utkání s Velkou Británií, jsme se byli lehce rozběhat na místní tartanový ovál, což se nám už před zápasem s Čínou osvědčilo. Protože bylo vedro, proběhla mezi hráčkami a realizačním týmem „Vodní Punská válka“, po které na nikom nezůstala nit suchá, ale v tom teple to nikomu nevadilo. Jsme rádi, že zdravotní stav hráček je zatím dobrý, a že všechny jsou připraveny dát do utkání maximum. Myslím, že se tu sešla výborná parta holek, které drží pospolu a je z nich cítit, že chtějí dojít co nejdále.

Utkání s Velkou Británií v Zrenjaninu, městečku asi 80 km od Bělehradu, bylo velmi bojovné a napínavé. Britky už od začátku dokazovaly, že na letošní Univerziádu přijely velmi silné. Jak jsme se potom dozvěděli, tak většina z nich je v národním A týmu. Od začátku nás přehrávaly především lepší střelbou a důrazem na doskoku. Naše holky se zdály až moc namotivované z možnosti postoupit do semifinále a z přemíry snahy jsme často chybovali. Naštěstí nejvyšší náskok soupeře byl desetibodový, který jsme rychle stáhli přechodem na zónovou obranu. Do prvního vedení v utkaní jsme se dostali až na začátku poslední čtvrtiny, přesto po základní hrací době nebylo rozhodnuto. V prodloužení už rozhodčí, kteří celý zápas pískali každý faul, pustili tvrdší hru. Důležitým faktorem bylo, že naše holky se už uklidnily a především tím, že jsme se nedopustili výraznějších ztrát, jsme dotáhli zápas k vítězství.

Tím jsme si zajistili postup mezi nejlepší čtyřku turnaje, která tak má složení Rusko, USA, Austrálie, Česko. O soupeři pro semifinále rozhodne naše úterní (dnešní) utkání s USA. V pondělí jsme absolvovali lehký trénink na vyběhání únavy a zbytek dne měly hráčky pro sebe.