Jak hodnotíte loňskou sezonu?

Byla jednoznačně povedená, podařilo se mi zajet pár dobrých výsledků. Získat titul z MČR v půlmaratonu se sice nepovedlo, skončil jsem druhý, v českém poháru půlmaratonu jsem byl třikrát druhý a jednou třetí v kategorii M19–29, na MČR XC ve Velkých Losinách jsem byl v kategorii Open pátý. Vyhrál jsem Jičínský maraton, byl celkově druhý v Krkonošském poháru a třetí na Bp Lumen cupu. Rok od roku to stoupá a už se jen těším, jak se mi povede v nadcházející sezoně.

Jezdil jste pouze horská kola, nebo jsi závodil i v jiném „oboru“?

V mém programu dominují závody mtb, jako specializaci mám půlmaratony a xc. Do sezony ale vkládám několik silničních závodů. Cyklokros radši ani nezkouším, sezona už tak je dost dlouhá.

Jak probíhá zimní příprava?

No snažím se udržovat na běžkách a občas hokej, ve škole hrajeme basket, florbal, plaveme, měli jsme atletiku a gymnastiku, takže se určitě nenudím. I když jsem měl menší výpadek kvůli zlomené dolní čelisti.

Plánujete nějaký výlet do tepla?

Koncem března jedeme do Itálie najíždět potřebné kilometry. Pobyt bude na dva týdny a já se už moc těším.

Co všechno už obsahuje váš závodní kalendář 2009?

Prioritní jsou závody Kola pro život, chtěl bych odjezdit co nejvíc z českého poháru v půlmaratonu a XC, závody v okolí a nebylo by špatné se občas ukázat v zahraničí.

Mění se nějak proti loňsku technické vybavení?

Silniční kolo zůstává stejné, na horském se mění kola na Shimano XTR obuté na bezdušové pláště Michelin. Dále to je přechod z V brzd na kotoučové, rovněž Shimano XTR, vidlici Manitou nahradí Rock Shox Sid Team.

A podpora týmu a sponzorů?

Musím poděkovat hlavně společnosti Carla, která je hlavním partnerem celého týmu už jedenáct let, Kupkolu.cz, kteří se mi snaží vyjít maximálně vstříc a samozřejmě rodičům. Bez nich by to nešlo.

Jaký je váš oblíbený závod?

Nemám žádnou vyloženě oblíbenou trať. Když se závod povede, má člověk vždy jen kladnou vzpomínku.

A trasa, kudy rád jezdíte třeba při tréninku?

No trénink je převážně na silnici, rád jezdím na hradecké roviny nebo směrem Vrchlabí a dál do hor. Když se občas svezu na horském tak parádní cesty jsou na Zvičinu.

Trénujete také společně s tátou? A neplánujete třeba účast na některém ze závodu dvojic?

Táta se spíš stará o tým z té manažerské strany. Trénuji ve většině případů sám. Občas se mnou sice na nějaký trénink vyjede, ale druhý den už se mu nechce. O závodě dvojic jsme zatím neuvažovali. Ale kdyby něco chtěl jet, určitě bych se tomu nebránil. Nesměl bych ho ale asi moc trápit.