Bez střelby nemohou existovat

Východní Čechy - Ve středečním 15. kole Excelsior ŽBL se z vítězství radovaly pouze basketbalistky Kary Trutnov, které uspěly v Karlových Varech.

28.1.2011

Ilustrační fotoFoto: Vilém Fischl

Hradecké „lvice“ podle předpokladů doma podlehly favorizovanému USK Praha a pardubický nováček nestačil na Strakonice. Studánka na dvě čtvrtiny vypadla ze střelecké role, a to si v nejvyšší soutěži nemůže dovolit.

Trutnovská Kara rozhodla o svém vítězství na západě Čech až v závěrečné čtvrtině. Kara nastřílela patnáct bodů v řadě a domácím odskočila na rozdíl čtrnácti bodů. Výsledkem bylo vítězství nad Karlovými Vary 69:57. „Slušně jsme bránili, ačkoliv v začátku moc dobře ne. Naštěstí soupeř neproměňoval střely. Vary byly na konci utkání pod velkým tlakem, tlačili jsme je do těžkých střel a ještě jsme zlepšili obranné doskakování. To podle mě rozhodlo,“ uvedl pro webové stránky klubu trunovský kouč Martin Petrovický. Nejlepší hráčkou jeho týmu byla vyhlášena Kateřina Hindráková. Zítra Kara nastoupí v roli favorita k utkání s předposledními VŠ Praha.

Hradecké „lvice“ měly přetěžkou úlohu. Hostily vedoucí tým tabulky USK Praha s řadou vicemistryň světa.
„V úvodu zápasu jsme se držely, stejně jako v předchozím utkání proti Brnu. S výkonem v prvním poločase jsem spokojen. Proměnili jsme několik tříbodových střel a do přestávky jsme stáhli manko na jedenáct bodů,“ řekl hradecký trenér Miroslav Volejník.
Pražanky, které v polovině vedly 53:42, už v dalším průběhu kralovaly. „Soupeř začal presovat, což nám dělalo problémy. Opět jsme dali šanci mladých hráčkám, navíc jsem šetřil Hartigovou, kterou trápí natažený sval. Dopustili jsme se několika chyb, v určitých fázích jsme se báli hrát. Ale i tak je vidět, že USK je výkonnostně někde jinde,“ dodal Volejník. Zítra jeho družstvo vyzve třetí Slovanku. „Zdravotně na tom nejsme dobře, trénujeme v sedmi v osmi… Nevím v jakém budeme složení. O vítězství se však popereme, doma letos nehrajeme špatně,“ podotkl kouč

Pardubická Studánka může litovat dvou čtvrtin, kdy střelecky totálně vyschla. Pokud by se totiž v utkání se Strakonicemi počítal pouze první a čtvrtý kvartál, prohrála by pouze o dva body (41:39). „Výplň“ mezi nimi však nezvládla. Skóre 44:17 hovoří za všechny komentáře. Ukazuje se, že rozdíl mezi extraligou a první ligou je v ženském basketbale propastný. Stabilní formu si v této sezoně udržuje snad jen Hana Kramperová, která hodně čerpá ze zkušeností nabraných v dresu Kary Trutnov. (jt, zz)

Příští program – 16. kolo, zítra 15.00: USK Praha – Karlovy Vary, 16.00: Hradec Králové – Slovanka, 17.30: Kara Trutnov – VŠ Praha. Neděle 15.00: Valosun Brno – Strakonice, 16.00: Pardubice – Frisco Brno.

28.1.2011 VSTUP DO DISKUSE

Na burze v Hostinném se představilo devatenáct středních škol
16

Stavba dálnice. Ilustrační foto.

Počet aut nutí města i stát stavět

Jiří Hlavatý se vzdal poslaneckého mandátu

Dvůr Králové - Majitel největší tuzemské textilky Juta Jiří Hlavatý se v pátek vzdal poslaneckého mandátu. Pouhé čtyři dny po složení slibu přepustil své místo náhradníkovi, kterým by se měla stát lékařka Eva Matyášová z okresu Hradec Králové.

Listopadová noc pod hvězdami: chladno a sychravo

Trutnov /FOTO/ - Spát pod širákem ve spacáku na karimatce nebo se jen přikrýt papírovými krabicemi v sychravém počasí není nic moc. Přesto se v noci na pátek někteří lidé vžili do role bezdomovců.

Vrahovi mladé ženy hrozí osmnáct let vězení

Dvůr Králové - Až osmnáctiletý trest odnětí svobody hrozí pachateli čtvrteční násilné smrti mladé ženy ve Dvoře Králové. Policie po nasazení složek ze čtyř okresů pravděpodobného pachatele okamžitě vypátrala. Několik minut poté, co vyběhl z místa činu, ho zadržela v centru města.

Stezka krkonošskými korunami je návštěvnický hit, otevírá i v zimě

Janské Lázně - Přes 230 tisíc lidí navštívilo během prvních čtyř měsíců Stezku korunami stromů Krkonoše. Otevřeno má každý den i v zimních měsících, s jedinou výjimkou 24. prosince.