Za krásného počasí se na startu jubilejního klání objevila kompletní česká špička v počtu 231 startujících. Od startu nasadil vysoké tempo Jan Kreisinger z AK Kroměříž a zdálo se, že nebude mít přemožitele. Dva kilometry před cílem byl však dostižen Janem Havlíčkem, který nakonec zvítězil s téměř půlminutovým náskokem a potvrdil, že je v současnosti nejlepší běžec do vrchu u nás.

Druhý skončil Kreisinger a v třetím nejlepším čase se na Černé hoře objevil k radosti domácích Petr Pechek. Jeho otec zvítězil před 25 lety v prvním ročníku tohoto závodu. Na čtvrtém místě skončil Robert Štefko. V ženách zvítězila Irena Šádková před Ivanou Sekyrovou a Táňou Metelkovou.

V juniorských kategoriích nedošlo k překvapení. Titul připadl Jakubovi Bajzovi s AK Kroměříž a Kateřině Berouškové z Mílařů Domažlice. Velmi pěkný závod byl zakončen kulturním programem včetně dekorování vítězů na kolonádě.

Pořadatelé kromě mistrovského závodu uspořádali doprovodný závod Běh kolonádou, na jehož kilometrovou trať vyrazilo čtyřicet závodníků všech věkových kategorií včetně vozíčkářů a handicapovaných spoluobčanů.

Pokud se někdo bál postavit na start hlavního závodu, ve kterém se představilo i spoustu reprezentantů, mohl se zúčastnit 1. ročníku pochodu po trase závodu. Této možnosti využilo padesát startujících. Za čtrnáct dní se sejdou nejlepší závodníci na kvalifikaci na MS v běhu do vrchu, které se koná v Itálii.

Výsledky:

25. ročník běhu do vrchu Janské Lázně – Černá hora (8600 m, 650 m) – muži: 1. Jan Havlíček (ASK Slavia Praha) 35:36, 2. Jan Kreisinger (AK Kroměříž), 36:07, 3. Petr Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 36:33.

Ženy: Irena Šádková (Sportovní klub X–Air Ostrava) 42:34, 2. Ivana Sekyrová (AK Sokolov) 42:46, 3. Táňa Metelková (SK Týniště n. O.) 43:22.

Junioři: 1. Jakub Bajza (AK Kroměříž) 37:11, 2. Jiří Homoláč (VSK Univerzita Brno), 37:49, 3. Jan Titěra (ŠAK SG Jablonec n. N.) 39:24.

Juniorky: 1. Kateřina Beroušková (Mílaři Domažlice) 44:32, 2. Ivana Kadrmanová (ACP Olymp Brno) 44:43, 3. Ludmila Horká (AC Syner Turnov) 48:10.