„Ještě před nedávnem se mi ani nesnilo, že bych mohla takový závod vyhrát. Je to nádherný pocit,“ s úsměvem popisovala svůj triumf v cíli.

Česká vytrvalecká jednička Eva Vrabcová Nývltová byla už na startu závodu papírová favoritka a předpoklady naplňovala od prvních metrů.

Svým evropským soupeřkám nedala nejmenší šanci a ukončila 18 let dlouhé čekání na českou vítězku na závodě RunCzech – to se naposledy podařilo Janě Klimešové v roce 2000 na pražském půlmaratonu.
Eva Vrabcová-Nývltová tak v cíli logicky zářila spokojeností, ačkoliv se pro ni jednalo o sólo závod se vším všudy.

6. ročník Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary 2018Zdroj: Deník / Daniel Seifert

„Neběžela jsem na žádný čas, ale i tak to od začátku nebylo úplně jednoduché – běžela jsem sama, foukal protivítr a vidět, jak mi chlapi utíkají, nebylo moc příjemné. Naštěstí mě na desátém kilometru dva kluci dohnali, perfektně spolupracovali a hodně mi pomohli. Budu je asi muset nějak odměnit,“ smála se šampionka.

Do cíle doběhla v čase 1:11:54 a o více než pět minut vylepšila český rekord závodu.

Na druhém místě finišovala Olha Kotovská z Ukrajiny (1:16:16) a coby třetí žena celkově a druhá Češka doběhla Kristýna Dvořáková (1:17:46). Jako třetí česká reprezentantka se do cíle podívala Joglová (1:18:19).

Rekonstrukce sportovní haly Gymnázia Trutnov.