Kolo pro život už naplno rozjelo novou sezonu a týden po úspěšném závodě Mladá Boleslav Tour Škoda Auto pokračuje už zítra další dílem, kterým je 10. ročník MTB maratonu Jestřebí hory České spořitelny.

Start je v Úpici a cíl v krásném sportovním areálu v Havlovicích, které se pyšní titulem Vesnice roku 2007. Hlavní trasa závodu „Pro život" je dlouhá 58 kilometrů a při jejím absolvování nastoupá každý z účastníků přes 1200 výškových metrů. Svým profilem sice nepatří mezi ty nejnáročnější v seriálu, ale rozhodně je to nejrozmanitější a „nejvíc biková" trasa ze všech, které Kolo pro život nabízí.

Na bikery čekají táhlá stoupání, technické pasáže, jež prověří zdatnost sportovců, hravé sjezdy úvozovými cestami, stoupání údolím podél potoka s několika brody, přejezd hřebenu Jestřebích hor po několik kilometrů dlouhém singletracku, průjezd rozkvetlými loukami i občasné úseky po zpevněných cestách. Realita podkrkonošské přírody je však daleko barvitější. Hlavní závod startuje v 11.30 hodin.

Klání na kratší trase „Pro radost" dlouhé 34 kilometrů s převýšením 660 metrů rozhodně není závodem podřadné úrovně. Kopíruje totiž začátek (cca 27 km) a konec (7 km) hlavní trasy. Jedná se tedy také o poctivou a rozmanitou bikovou trasu, i když se po ní účastník nedostane až na hřeben Jestřebích hor. Start je ve 12.30.

Naopak Fitness jízda dlouhá 23 kilometrů vedoucí okolím Úpice a Havlovic je určena pro všechny, kdo se chtějí v klidu a pohodě projet na kole. Tato trasa je bez vyhodnocení výsledků a určena je především pro rodinné týmy či bikery, kteří si na větší porci netroufnou. Na trasu vyrazí přesně ve 13 hodin.

Velký prostor bude tradičně věnován dětem. V cílovém areálu se pojedou závody Junior Trophy, jež jsou vypsány pro kategorie od 3 do 13 let. Po celý den bude k dispozici dětský bike park Pepy Dreslera, dřevěná dráha Pump Track, dětský klub se spoustou her a atrakce místního areálu jako minigolf, stolní tenis, trampolína nebo dětské hřiště.

Doprovodný program je připraven i pro dospělé. Od pátečního večera bude v zázemí závodu otevřen Senior klub, kde bude každý účastník moci ochutnat grilované speciality, dát si točenou Plzeň nebo místní pivo Krakonoš. V pátek večer bude možno vyladit formu na taneční zábavě s country kapelou.

(kne, to)