„Lvice“ byly blízko vítězství, na palubovce Nymburka prakticky celý zápas vedly, jenže nakonec „ostrouhaly“ a odjely s prázdnou. Škoda, že to bylo v přímé bitvě o 2. příčku. Hostující hráčky nedokázaly ubránit především dvě domácí pivotky Vaughnovou a Chomenčukovou.

PLAY OFF SE VZDALUJE

Porážkou skončil také nedělní duel trutnovské Lokomotivy. Ta si neúspěchem proti Ostravě výrazně zkomplikovala cestu do play off. Pro hostující tým šlo přitom o teprve druhou výhru v sezoně.

Ženská basketbalová liga

DSK Basketball Nymburk – Sokol Nilfisk Hradec Králové 65:60 (18:19, 31:37, 45:51)

Body: K. L. Vaughnová 29, Chomenčuková 23, Tarasavová 7, Linskensová 4, Gallasová 2 – Šípová 12, Minarovičová 11, Ovsíková 11, Buraová 7, Bartoňová 6, Březinová 6, Kuthanová 5, Matušková 2. Rozhodčí: Baloun, Znamínko, Baudyš. Trojky: 0:5. Trestné hody: 25/19 – 14/11. Doskoky: 54:46. Fauly: 18:21. Diváci: 200.

BK Lokomotiva Trutnov – SBŠ Ostrava 57:72 (12:15, 31:34, 44:52)

Body: Kozumplíková 16, Snyderová a Vacková 10, Goffová 9, Rylichová 4, Vymazalová a Patočková 3, Brandaová 2 – Kubíčková 19, Thompsonová 18, Chambersová 16, Kopecká 15, Smutná a Rašková 2. Rozhodčí: Nejezchleb, Kubiš, Zatloukal. Fauly: 14:21. Trestné hody: 18/13 – 13/10. Trojky: 4:4. Doskoky: 40:49. Diváci: 260.

Po posvícení v minulém kole se Strakonicemi přišel hned v tom dalším pořádný půst. Před týdnem z toho bylo 107 nastřílených bodů, tentokrát pouze 57 a ty na houževnatého ostravského protivníka nestačily. Vydařeným momentem bylo každopádně poděkování dlouholetému masérovi Karlovi Nývltovi v předvečer jeho 62. narozenin. Populární "Charlie" si vysloužil oprávněné ovace fanoušků.

Vyrovnané utkání se rozhodlo ve třetí čtvrtině. První nápor soupeře v závěru prvního poločasu ještě dokázal Trutnov odrazit třemi trojkami v řadě, ale v úseku od 25. minuty Ostrava vybudovala základy důležitého vítězství. Ve 28. minutě se dostala do desetibodového vedení, a přestože domácí tým razantním nástupem do poslední čtvrtiny mocně dotahoval, obrátit nepříznivý výsledek nedokázal. Nejlepší trutnovská střelkyně v zápase Kozumplíková ve 32. minutě snižovala rozdíl na dva body 50:52, ale zbytek utkání přinesl místo napínavého souboje o vítězství jednoznačnou záležitost Ostravy (7:20).

Petr Kapitulčin, trenér BK Loko Trutnov: „Dnes jsme podali velice špatný výkon, takto se o play-off nebojuje a výkonnost některých hráček je pro mě velkým zklamáním. Nedokázali jsme splnit v podstatě žádné taktické pokyny. Už samotný vstup do zápasu byl trestuhodný. Místo, abychom na soupeřky vletěli a vybudovali si náskok, tak jsme je nechali rozehrát. Čím déle soupeř vedl, tím více se do naší hry dostávala křeč a navíc kdykoliv byla šance na zvrat, tak jsme soupeřkám minižákovskými chybami v útoku nebo v obraně doslova věnovali zpět jejich příjemný náskok. V závěru zápasu jsme podobně jako se Slovankou nezvládli ani udržet či vylepšit hratelné skóre do odvety. Je to již druhý naprosto nezvládnutý zápas v domácím prostředí a výrazně jsme se přiblížili skupině o záchranu. I s ohledem na fakt, že do Vánoc kromě utkání v Mladé Boleslavi hrajeme všechny zápasy už jen s týmy z první šestky.“

Tibor Jány, trenér SBŠ Ostrava: „Jsme všichni šťastní, že se nám podařilo vyhrát. Tým je velmi mladý, měli jsme dnes v sestavě jen dvě ženy, všechny ostatní byly juniorky, které navíc v dopoledním zápase extraligy juniorek prohrály v Trutnově. Přesto se dokázaly zmobilizovat. V Trutnově se hraje těžko a těžko se tam vítězí, o to je naše výhra cennější. Utkání bylo dlouho vyrovnané, v nejdůležitějším okamžiku zápasu ve třetí čtvrtině jsme při dvoubodovém vedení dokázali proměnit dvě trojky a odskočit na osm bodů. To bylo klíčové. Soupeř nás ještě sice dokázal přibrzdit změnou obranného systému, ale i to jsme zvládli.“