Termín závodu je stanoven na sobotu 27. září, startovat se bude tentokrát z parkoviště u kempu v královédvorské ZOO. Po loňském výletu pro itinerář na Černou horu se dá spekulovat o tom, zda budou posádky vyslány mezi dravou zvěř. Organizátoři však veškeré detaily zatím tají.

Prozradili pouze jediné: návrat ke zkoušce zručnosti s garážemi a dalšími vychytávkami. „Chceme soutěž trochu obměnit a dát šanci i těm, kdo si při slalomu netroufají tolik sešlápnout pedál z obav o auto," řekl jeden ze stavitelů trati Vladimír Hlavatý. „Abychom ale nezklamali přihlášené závodníky, pojedeme slalom jako samostatnou disciplínu pro ukrácení času po dojezdu posádek do cíle," dodal s úsměvem.

Program tedy bude následující. Prezentace posádek bude probíhat od 8 hodin ve vstupní budově autokempu u ZOO Dvůr Králové. Zhruba od devíti hodin budou vozy vyrážet k závodu na zkoušku zručnosti a stokilometrovou trasu s úkoly podle itineráře. V cíli budou moci dobrovolně absolvovat slalom a povinně pak vědomostní test. Před vyhlášením bude tradičně společná večeře.

Ve startovní listině je prozatím třináct posádek. Kdo by se chtěl přidat k účastníkům Rally Krkonoše Cíl neznámý, může posílat přihlášky do 26. 9. (12.00) na adresu hbvmotorsport@rallykrkono-se.cz. Další informace lze vyhledat na www.rallykrkonose.cz.

(hla, to)