V seznamu přihlášených na pátý ročník Rally Krkonoše je již 131 posádek. Největší příval zaznamenali pořadatelé v minulém týdnu, kdy byly odjety jak podniky mistrovství republiky ve sprintrally, tak i mezinárodního dvoudenního mistrovství, které předcházely uzávěrce. Ta proběhla první červnovou neděli ve 20 hodin.

První přihlášení byli tradičně v České Trophy – rally pravidelnosti. Tentokrát to byli František Chmelík a Pavla Hubičková s VW Golf. Mezi prvními se přihlásil také Jaromír Tarabus, jenž bude v Krkonoších startovat poprvé. Nechybí ani další známá jména – Trněný, Sýkora, Trnovec, Jiří Vlček, dvojice Tenkl a Tichý a v historicích Strnad s Lancií Fulvia a také mezi diváky oblíbený Milan Blahout.

Mistrovství republiky ve sprintrally bude při Rally Krkonoše hostit dvě zajímavá jména. Prvním z nich je mnohonásobný mistr Německa závodící tradičně s vozy Škoda Mattias Kahle. Do Trutnova přijede se spolujezdcem Christianem Doerrem a Octavií WRC.

Jedna z prvních přihlášek dorazila až z Argentiny, a to od Martina Semeráda s Michalem Ernstem. Podkrkonošská soutěž může být stejně jako loni jejich ojedinělým startem v České republice. Pod jejich vedením proběhne v pátek 17. června od 16 do 18 hodin přátelské fotbalové utkání účastníků Rally Krkonoše. O něm jsme informovali již včera.

Nejvíce obsazena je prozatím kategorie Poháru ČR v rally, kde převažují rozmanité modely domácí automobilky Škoda. Nechybí loňský vítěz Petr Šimurda s Milanem Dlouhým – tentokrát se Škodou 130 LR.

Hezké Škodovky 130 RS přivezou Hrachovec a Hockové. Po kratší pauze se do Poháru vrací bratři Hovorkové a místní jezdec Martin Mičánek. Premiérově v této kategorii návštěvníci uvidí hradeckou dvojici Hanka – Vrba s další Škodou 130 LR. Stejný vůz pilotuje rovněž nováček Aleš Padrián, jenž je velmi rychlý a svádí těsné souboje se Šimurdou. Znovu se lze těšit na Jiřího Daňka, jehož značně poškozený vůz si jistě mnoho z účastníků pamatuje z loňské cílové rampy.

Celkový počet 131 posádek na letošní Rally Krkonoše slibuje velkolepou sportovní událost. Jisté je i to, že jak při přejímkách v trutnovském Autostylu v pátek od 12 hodin, tak na Krakonošově náměstí při představení posádek v 19 hodin večer a v sobotu na tratích rychlostních zkoušek, se bude určitě na co dívat.

Vždyť zde budou startovat i čtyři zahraniční jezdci (jeden z Německa, dva ze Slovenska a jeden z Ukrajiny). Celkem se na startu také objeví osm vozů specifikace WRC.

Pavla Hlavatá, Tomáš Otradovský