Tříčlenná výprava odjela již v pondělí v časných ranních hodinách směr Polsko a Litva, Lotyšsko a Estonsko, odkud se následně přesouvala trajektem do dějiště „motocyklové olympiády“. Oproti loňskému roku doznala výprava jedné změny. Jana Fišera vystřídal v sestavě Lukáš Hádek, kterého pak doplnila ostřílená jména Milan Kurfiřt a Jan Kudrnáč.

„Pro mě to bude třetí start na šestidenní. První šestka pro mě byla v Řecku – Serres v roce 2008 a popravdě, když jsem na účast kývl, tak postupem času jsem se toho dost bál. Nakonec jsem však vše zvládl. Hned další rok se jelo v Portugalsku – Figuera da Foz. Tam už jsem věděl do čeho jdu, tak to šlo. V roce 2010 byla v Mexiku, kde jsem nestartoval kvůli škole a finančním prostředkům. No a v roce 2011 se jede ve Finsku Kotka – Hamina a už se velice těším. ´Šestka´ je vždy nezapomenutelný zážitek,“ řekl před odjezdem do Finska oproti loňsku nový člen výpravy Lukáš Hádek. Jan Kudrnáč se na start nejslavnější mezinárodní soutěže postaví již po čtvrté, Milan Kurfiřt pojede dokonce posedmé.

Češi opět bez profiteamu

Letošní ročník startuje 8. srpna a skončí 13. srpnový den. Kromě týmu z Bozkova se na cestu do Finska vydali také závodníci z dalších koutů České republiky.

Za Husaberg Czech Haruda team RAC Sedlčany pojede trio Radek Toman, Michal Kadleček a Martin Žerava. Sedlčanský celek se bude snažit navázat na úspěch z předloňské šestidenní, kde dokázal vyhrát klubovou soutěž týmů.

Luboš Klimeš, Michal Rudolf a Martin Gottvald se poté objeví v družstvě spojeném z dvou českých týmů. Toto mužstvo bude tak startovat pod názvem ENC Racing CZ – Motoklub Jiřetín.

Podle původních plánů měl odcestovat také ještě jeden tým z Bozkova, nakonec ale z jeho účasti na poslední chvíli sešlo. Co je však nejen pro fanoušky motoristického sportu v České republice zarážející, je neúčast českého Trophy týmu, tedy profesionálního reprezentačního družstva dospělých, který se o světový pohár šestidenní opět nebude ucházet. Pojede pouze juniorský tým, který stejně jako mužstvo dospělých v předchozím roce v Mexiku chyběl. Nyní je juniorské složení Milan Engel, Radovan Míl, Jakub Šefr a Patrik Markvart připraveno bojovat o Světovou trofej juniorů. Sestava je podporována také veřejnou sbírkou, bez které by se reprezentace nemohla zúčastnit.

Krkonošský deník bude prostřednictvím zpráv týmu z Bozkova pravidelně informovat o aktuálním dění ve Finsku.

Cestou necestou s Motosportem

V Harrachově jsme překonali první a poslední kopec a pak už nás čekaly jenom roviny a roviny.

Cestování Polskem je však utrpení. S přípravami na mistrovství Evropy ve fotbale se v Polsku staví nová síť dálnic, ale víc pracovníků se opírá o lopaty, než by hráblo do země. I přes lehkou zajížďku jsme se vyhnuli Varšavě a rychlostí nepřevyšující 60 km v hodině jsme se pomalu prokousali Polskem až do Litvy.

Tady jsme výrazně zrychlili a přes Litvu a Lotyšsko jsme v 9.30 dorazili do estonského přístavního města Tallinn, kde jsme se nalodili na trajekt. Tříhodinovou plavbu jsme vyplnili krátkým spánkem v kajutě, sprchou a lehkým obědem. Vylodili jsme se v Helsinkách a celkem snadno po okruhu nabrali správný směr na město Kotka.

Do dějiště letošní šestidenní, do města Kotka, jsme dorazili po patnácté hodině a vyrazili přímo do depa. Tady jsme nahlásili příjezd a vyfasovali karty jezdců. Pak už jsme vyjeli do místa našeho ubytování, malého kempu Metsäkylä.

Ubytování máme zajištěno v chatce s výhledem na jezero, chatka je pro čtyři osoby, kuchyňka a sociálky jsou v kempu společné. Dále je v kempu sauna, gril a společenská místnost.

Zítra už vyrážíme procházet testy. Z toho, jak vidíme okolní krajinu, tak nás zřejmě stejně jako v Mexiku zase čeká kamení. Jan Kudrnáč

Jaroslav Pich, Markéta Skrbová