Vcelku slušných výsledků dosáhl na tradičním domácím mítinku nově tvořený kolektiv Lokomotivy Trutnov. V konkurenci pěti kvalitních protivníků dokráčely svěřenkyně trenéra Petra Kapitulčina na čtvrtou příčku, k níž je dovedla cenná výhra nad čtvrtfinalistou německé Bundesligy, týmem Halle, a poté dvě porážky od předních celků Bonver ŽBL – Hradce Králové (71:84) a Nymburka (60:85).

Lokomotiva na turnaji O pohár města Trutnova představila fanouškům zcela nový kádr, jehož základ tvoří osm juniorek z vlastní líhně. Na palubovce se proti mnohem ostřílenějším soupeřkám sympaticky rvaly Aneta Váchová, Zuzana Šimková, Tereza Patočková, Adéla Vymazalová, Anna Rylichová, Dominika Vašáková, Kristýna Herinková a Eliška Štěbetáková.

Těm všem ale zároveň „kryly záda" zkušenější spoluhráčky Andrea Vacková, Kateřina Kozumplíková, Milena Prokešová, Kateřina Hindráková a jediná posila ze zámoří Alison Boumanová. Chyběla pouze zraněná Michaela Potočková.

Už ve středeční bitvě proti SV Halle (78:75) tým ukázal velké odhodlání a vedle řady chyb i umění, kterým by v sezoně mohl vyzrát na protivníky. Ve druhém utkání základní skupiny Trutnov podlehl rivalkám z Hradce Králové a v pátečním souboji o bronz nestačil mnohem kvalitnějšímu Nymburku.

17. ročník turnaje sice neměl tak hvězdné obsazení jako v posledních letech, přesto se mohl pyšnit startem hned tří účastníků Eurocupu FIBA. Z triumfu se radoval právě jeden z nich. Záslouhou Wasserburgu se pohár vůbec poprvé stěhoval k západním sousedům.

Výsledky turnaje

Skupina A: Pinkk Pécsi – Wasserburg 56:74, Nymburk – Pinkk Pécsi 66:57, Wasserburg – Nymburk 86:82.

Skupina B: Trutnov – Halle 78:75, Halle – Hradec Králové 71:88, Hradec Králové – Trutnov 84:71.

O 5. místo: Pinkk Pécsi – Halle 68:66. O bronz: Trutnov – Nymburk 60:85. Finále: Hradec Králové – Wasserburg 56:69.