Kara zatím letos neprochází úspěšným obdobím, přesto se tým herně zvedá. S čím jste jeli k dalšímu soupeři, do haly pražské Slavie?
Od pondělí jsme se na Slavii podobně jako na každý jiný zápas pečlivě připravovali a chtěli podat co nejlepší výkon.

Utkání mělo zvláštní průběh. Čekali jste něco podobného? Kdy jste se prvně dozvěděli o kádrových problémech Slavie?
V úterý o půl osmé večer. Tedy necelých 24 hodin před začátkem zápasu. Byli jsme požádáni o odložení utkání, na což jsme nepřistoupili.

Dalo se v této situaci domácímu klubu vůbec vyhovět?
My jsme odložení zápasu druhého kola Ženské basketbalové ligy BLK Slavia Praha – Kara Trutnov už jednou umožnili. Původně se mělo hrát 25. září a my jsme žádosti Slavie vyhověli a domluvili jsme se na náhradním termínu, jímž byla středa 13. listopadu.

Jak by se zachoval trutnovský klub, kdyby mu pro utkání zbylo 6-7 hráček a duel již nešel odložit?
V této situaci jsme několikrát byli a zápasy jsme normálně odehráli. Jednou se nám přihodilo, že jsme měli čtyři vyfaulované hráčky a museli dohrávat ve čtyřech, nicméně jsme se snažili důstojně dohrát ligové utkání.

Nepřijde vám, že slávistický klub pošpinil jméno soutěže? Nemluvě o nemístných, až urážejících poznámkách hlasatele.
Ve Slavii hrají výborné hráčky, některé z nich dlouho působily v Trutnově. Nechtěl bych je, ani nikoho dalšího, obviňovat z úmyslů záměrně degradovat ligové utkání. Každý hráč má přeci svoji čest a reprezentuje nejen klub, ale i sebe.

Sportovní manažer Jan BraunMěl průběh utkání nějakou dohru po samotném zápase?
Ne. Po skončení utkání to bylo absolutně bez emocí.

Zažil jste vůbec někdy něco podobného, ať už na ligové či okresní úrovni? Jaké máte ohlasy z jiných klubů?
Kdo v Edenu ve středu byl, ten si udělal obrázek sám. Na zápas se přijel podívat i legendární trutnovský trenér Honza Jahelka a shodli jsme se, že za 19 let, co jsme v lize, jsme tohle fakt nezažili. Večer i v průběhu čtvrtka se ozývali zástupci ostatních ligových klubů, všichni se podivovali, co se tam dělo. Nechápali to ani komisař, ani rozhodčí. S basketbalem to nemělo nic společného.

Co znamená utkání pro vás? Pro hráčky určitě nebylo příjemné, když na palubovce hrály v pěti proti dvěma soupeřkám.
To, co se dělo, nikoho netěšilo. Bylo to jako z televizního seriálu Okresní přebor. Ačkoliv – moc do smíchu nám nebylo. Z toho, jak zápas probíhal, jsme byli konsternovaní.

Zápas jistě bude mít dohru u kulatého stolu. Jak dle vás dopadne? Dosaženým skóre na palubovce nebo kontumačně?
Utkání bylo předčasně ukončeno dle pravidel basketbalu, s tím, že zůstává ponechán výsledek, dosažený na hřišti. Nám náleží dva body a domácím jeden.