V dalším domácím dvojutkání druhé volejbalové ligy přivítali místní volejbalisté v rámci 23. a 24. kola nepříjemný tým jihočeských Netolic. Turnov se musel opět obejít bez pětice hráčů. Chyběli především zkušení Strnad a Konečný. Alespoň na lavičku usedli Marek s Macháčem, ani oni ale nebyli připra-veni zdravotně stoprocentně.

Přesto domácí tahali za delší kus provazu a měli po většinu času více ze hry. TJ Zikuda si na konto po dvou vítězstvích připsala dalších šest bodů a na čele tabulky i díky zaváhání nejbližšího pronásledovatele z Mladé Boleslavi zvýšila náskok již na pět bodů!

Turnov – Netolice 3:1 (-17, 24, 18, 19)

Zápas prvního s pátým? Čekal se vyrovnaný zápas. Domácím se ale v prvním setu hrubě nedařilo, Netolice šly do trháku a hladce se ujaly vedení. Hosté měli navrch i nadále, Turnov se hledal.
„Nedařilo se nám hlavně v útoku a na příjmu. Soupeř odskočil do stavu 19:14 a zdálo se, že je rozhodnuto. Pak jsme ale zmobilizovali síly a náskok jsme smazali, což byl zlomový okamžik celého utkání," sdělil k utkání trenér domácího výběru Jan Šimůnek.

Turnov třetí a čtvrtý set vyhrál bez problémů. Netoličtí se nedostali ani na metu dvaceti bodů a smutnili.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, Lukavec, Vacík. (Libero – Vojta). Střídali: Uhlárik, Marek, Macháč, Novák.

Turnov – Netolice 3:0 (27, 22, 19)

Psychicky posilnění domácí vstoupili do odvety už lépe. Dostali se do devítibodového trháku. Pak se ale Jihočeši i trochu nečekaně vzpamatovali a do utkání se vrátili. Koncovka prvního setu, během níž Turnov dokonce odvracel tři mečboly, se rozhodla za stavu 28:27, kdy si lídr připsal důležitý vítězný míč.

Ten byl posledním hřebíčkem do hostující rakve. Turnov zbylé dva sety získal s lehkostí a připsal si další tři body. Upravil tak poměr vzájemných utkání s Netolicemi na příznivý poměr 3:1. Po týdenní přestávce se TJ Zikuda představí na palubovce vloni ještě prvoligových Ervěnic. Trenér Šimůnek předně doufá, že se mu vyprázdní seznam marodů.

TJ Zikuda Turnov: Novák, Charousek, Marek, Uhlárik, Melich, Vacík (Libero – Vojta). Střídali: Kovář, Lukavec, Macháč, Folprecht.

Ostatní výsledky: Chabařovice – Liberec 1:3 a 3:0, M. Boleslav – Jablonec n. N. 2:3 a 3:0, Modřany – Ervěnice 3:1 a 3:1, Sokolov – Domažlice 3:0 a 3:1.

Příští kolo (8. 2.): Modřany – Mladá Boleslav, Ervěnice – Turnov, Netolice – Chabařovice, Liberec – Sokolov, Domažlice – Jablonec n. N.

Malá Skála bod ztratila, přesto náskok na čele zvýšila

Rezerva Turnova se protrápila dopoledním utkáním na palubovce předposledního Rumburku. Podobně si počínali ve Stráži i hráči Malé Skály. Přesto mohou být oba celky se startem druhé poloviny soutěže spokojeny. Bodovalo i Vysoké nad Jizerou, které veze dva body z haly Smržovky.

Stráž – Malá Skála 2:3 (-16, -17, 18, 16, -12) a 1:3 (-21, 15, -18, -22)

Favorizovaný lídr se sice hladce dostal do dvojnásobného vedení, ale domácí se následně vzchopili a po prostřídání sestav vyrovnali na průběžných 2:2. Ve zkrácené hře se ale bývalý druholigový klub přece jen vzpamatoval, vyhrál 3:2 a další ztrátu nepřipustil. V tabulce díky zaváhání Nového Boru má již třináctibodový náskok. O případném vstupu Skály do prolínací soutěže o ligu není zatím žádný pochyb, tým hledá vyrovnaného soka.

Rumburk – Turnov B 2:3 (-21, 19, -18, 21, -8) a 0:3 (-22, -21, -15)

Hosté v zápase s absolutním outsiderem překvapivě ztratili body, když je Rumburk dopoledne zaskočil houževnatou hrou. Po obědě už ale pátý celek aktuální tabulky exceloval. Domácí hráči si nesáhli na jediný set a k překvapivému bodu už další nepřidali.

Smržovka – Vysoké 3:1 (23, -21, 22, 15) a 2:3 (-20, 18, 18, -25, -13)

Zástupce z nejvyšších českých hor v krajském přeboru tentokrát sehrál zápas s favorizovanějším soupeřem. Smržovka bojuje na čele tabulky a dle postavení v ní se také odvíjelo dopolední představení. Vysoké uspělo jen ve druhém setu a především v tom čtvrtém bylo bez šance. Odpoledne ale domácí značně protrápilo a díky výhře v tie-breaku si odvezlo výhru!

Ostatní zápas: Český Dub – Nový Bor 1:3 a 3:0, Liberec – Mn. Hradiště 3:0 a 3:2.