V sobotu si basketbalistky trutnovské Kary ve čtvrtfinálové sérii play off Bonver ŽBL připsaly úvodní vítězství. Na domácí palubovce přehrály Valosun Brno 75:68 a zdárně vykročily za postupem mezi čtyři nejlepší celky republiky. Dnes v 17 hodin je na programu zápas s pořadovým číslem 2 a hostit jej bude brněnská hala Vodova.
Byla to před čtyřmi dny krásná podívaná. Po roce znovu čtvrtfinále, opět stejný soupeř a zase v úžasné atmosféře. Takovou v ženské soutěži umí vytvořit pouze trutnovské publikum. To se pak hráčkám s dráčkem ve znaku hraje!
Svěřenkyně Jozefa Rešetára domácího prostředí využily, jak nejlépe mohly, a dnes se v moravské metropoli pokusí o pomyslný brejk. Ve výpravě určitě nebude chybět americká pivotka EMILY CADYOVÁ (na snímku v bílém), jíž se v sobotním duelu podařil ceněný double-double, když zaznamenala dvojciferný počet bodů i doskoků (13-10).

Emily. Máte za sebou svůj první zápas v play off nejvyšší české soutěže. Jak se vám hrál před zaplněnou halou?
Užila jsem si jej hodně. I proto, že naši fanoušci jsou úžasní. Vždy a všude nás podporují a fandí. Dávají nám tím hodně energie.

Ve čtvrtfinále jste se ujaly vedení 1:0. Pociťujete, že play off je jiné než základní část?
Rozhodně ano. Každý tady bojuje o to, aby si mohl zahrát více zápasů. Stejně jako Valosun. Ony rozhodně nepřestanou hrát, nic nám nedarují, takže každý zápas přinese velký boj.

V utkání jste si připsala 13 bodů a 10 doskoků. To je skvělý počin. Máte v plánu v podobných výkonech pokračovat?
No, ráda bych v tom pokračovala, ale možná bych měla proměnit více střel, než v minulém utkání. Procentuální úspěšnost z mé strany nebyla tak povedená.

Jak vnímáte svého čtvrtfinálového soupeře? Přece jen mezi vámi po základní části byl rozdíl jediné příčky. Očekáváte vyrovnanou sérii?
Myslím, že tato série bude velmi dramatická. Jak už jsem říkala, Brno se určitě jednoduše nevzdá. My musíme hrát velmi dobře, pokud je chceme porazit, protože mají velmi kvalitní tým.

V prvním zápase se vám skvěle vydařila úvodní čtvrtina. Bylo v plánu zaskočit soupeře právě na začátku zápasu?
Naším plánem bylo vycházet z rychlé a agresivní hry. Chtěly jsme hrát s co nejvyšším nasazením, a to se nám snad podařilo.

Jakou hrou se budete chtít prezentovat v Brně? Soupeř si v domácím prostředí určitě bude víc věřit.
Také v Brně to bude hodně vyrovnaný zápas. Ony se proti nám snaží hrát agresivně. Musíme tvrdě bojovat, pokud chceme vyhrát. Nečeká nás nic snadného.

S trutnovskou Karou v nejvyšší soutěži usilujete o medaili. Kam byste podobný úspěch zařadila ve své kariéře?
Byl by to určitě jeden z mých největších úspěchů. Vždyť jde o můj první rok v profesionálním basketbalu. S holkama v týmu jsme si hodně blízké a funguje nám týmová chemie, takže by bylo opravdu hezké získat s tímto kolektivem medaile.

(to, mv)