Pivot TOMÁŠ HANÁK přišel do kádru extraligového nováčka z Litovle. „Ještě to chce pár zápasů, potřebuju se s klukama sehrát,“ konstatoval po své nedělní premiéře s Hranicemi.

Jak se vůbec váš přestup do Dvora Králové zrodil?
Pracuju ve Vrchlabí, a tak jsem si ve Dvoře nejdřív chtěl jen vyjednat tréninky. Klukům však chyběl post pivota, proto se kluby mezi s sebou domluvily, že bych si tady alespoň půl roku mohl zahrát.

Kolik jste toho s týmem stihl odtrénovat?
Měl jsem asi jenom šest tréninků. Kvůli práci v Krkonoších jsem tréninky nestíhal ani předtím v Litovli, takže jsem vlastně neměl žádnou letní přípravu.

To pro vás utkání proti Hranicím musel být pořádně těžký vstup do zápasového zatížení, že?
Asi sami jste viděli, že to bylo hodně špatný. Neproměnil jsem nějaké šance, jednou jsem dal břevno, jednou mě vychytal. Potřebuju se hlavně sehrát s klukama. Jsou bojovní. Chce to ještě pár zápasů.

Právě tak fyzička a nesehranost se asi nejvíc projevily v obraně, kde se přes vás soupeř několikrát lehce prosadil.
Druhý poločas jsem už byl špatný na nohách a ke konci to bylo strašný.

Mohli jste v utkání uspět?
Ve druhém poločas jsme se dotáhli na dva góly. Škoda, že se nám nepodařilo vyrovnat. Říkám ale, že to je zkušenost do dalších bojů a snad příště až budeme hrát zase doma, vyhrajeme. (Dvoráci budou 26. září hostit Loko Plzeň – pozn.)

Do sezony jste vstoupili ve Dvoře třemi porážkami. Jak se z toho zvednout?
Budeme se muset víc snažit, dát do toho víc srdíčka a snad nám přispěje i štěstí.

Teď ovšem zajíždíte k derby do Jičína, kde se asi také moc nedá očekávat, že nováček by mohl dosáhnout na svoje první extraligové body…
Bude to těžký soupeř, ale každý zápas se dá vyhrát. Musíme jen chtít. Věřím, že si domů body přivezeme.