Rozhodující 5. zápas o bronz

Basketball Nymburk – Kara Trutnov 67:72 (17:13, 27:34, 37:47, 58:58)

Body: Mišurová 25, Rolleová 12, Taylorová 10, Peklová 7, Bortelová 6, Skokanová 5, Salačová 2 - Ovsíková 18, Ostarellová 15, Pazderová 12, Vondráčková 10, Prokešová 9, Mannová 5, Adamsová 3. Rozhodčí: Hošek, Jeřáb, Heinrich. Fauly: 20:20. Pět osobních chyb: 1:1 (45. Peklová - 42. Mannová). Trestné hody: 22/17 - 19/13. Trojky: 8:7. Konečný stav série: 2:3.

Návštěvu, jaká se díky zájezdu věrných trutnovských fanoušků v nymburské sportovní hale sešla, zdejší pořadatelé v ženské lize dlouho nezažili. Prozradil to i fakt, že už několik minut před úvodním rozhozem došly na pokladně vstupenky. Úsměvný moment byl tím posledním okamžikem před tím, než vypukla opravdová bitva o všechno. Boj, na jehož konci se jen jeden kolektiv mohl usmívat, objímat se s medailemi na krku. Poraženého čekal smutek nad tím, že závěrečný duel sezony prohrál.

Vědomy si tíhy odpovědnosti, začaly ve skvělé atmosféře oba celky nervózně. Po ztrátách na obou stranách zaznamenala úvodní koš domácí opora Rolleová, chvíli po ní ale za Trutnov odpověděla v prvním poločase výborně hrající Ovsíková.

Následovala vyrovnaná pasáž, během níž si sice neustále udržovaly těsný náskok domácí hráčky, pouze po úspěšné trojce bývalé Trutnovačky Skokanové se Nymburk „urval" do náskoku 15:8. Bylo to ale v prvním poločase jedinkrát, kdy domácí tým vedl podobným rozdílem. I přes stav 17:13 vyprovázel hostující družstvo na lavičku potlesk fanoušků a Kara se hlučnému publiku odměnila výborným výkonem v druhé desetiminutovce. Dvěma úspěšnými trestnými hody se chytla Pazderová, jíž právě druhá polovina prvního poločasu patřila. Vůbec prvně šla Kara do vedení ve 13. minutě, to když se střelou za dva body prosadila Vondráčková (18:19). Peklová sice ještě stihla jedním proměněným trestným hodem srovnat, pak ale přišla skvělá pasáž hostujících bojovnic.

Důležitým momentem byl třetí faul domácí Rolleové, která dělala Trutnovu velké problémy, trenér ji však ze strachu o vyfaulování musel na čas stáhnout ze hry.

Příjemně rozdováděnými fanoušky podporovaný tým předvedl skvělé procento střelby a kombinačními akcemi zvýrazňoval svůj náskok. Ten byl 15 vteřin před sirénou sedmibodový, to když se za tři body trefila Prokešová.

Potlesk diváků vyprovázel hráčky Kary také do poločasové přestávky a po návratu z kabin Kara soupeřky zaskočila nástupem, který vedl až ke skóre 27:29! Velká škoda, že menšího zaváhání hostujícího celku využila domácí Mišurová, která dvěma šestkami, střelou za dva a následně i tři body snížila na pro domácí hratelný rozdíl pěti bodů (34:39). Kara ale znovu zabrala a do poslední periody si nesla nadějné vedení o deset bodů.
Bohužel čtvrtá desetiminutovka se hrála podle nymburských not. Hlavně zásluhou skvělé Mišurové, která zaznamenala 16 (!) domácích bodů v řadě papírové favoritky celé série stav srovnaly, a když Taylorové zaznamenala trojku, její tým minutu před koncem vedl o dva body. Kara srovnala a po neúspěšném útoku jí zbývalo 17 vteřin na vítěznou akci. Ta bohužel nepřišla a na světě bylo prodloužení.

Jak už to chodí, v nastavené pětiminutovce to byly nervy do úplného konce, ale po bodech Adamsové a poté i proměněných trestných hodech Prokešové bylo všem jasné, že BRONZ PATŘÍ DO TRUTNOVA!