Jak jste coby nováček spokojeni s dosavadním umístěním a výkony mužstva?
Za sebe mohu říct, že s výkony mužstva jsem prozatím spokojen. Po odehrání poloviny sezony jsme až na jednu výjimku neodcházeli bodově naprázdno. Snažili jsme se často střídat a dát šanci všem hráčům na lavičce i s vědomím, že se nám zápas nepodaří vyhrát. Stejně tak jsme ale dokázali postavit tým, který pak porazil takřka všechny týmy v tabulce.

Chvíli jste se i vyhřívali na medailových pozicích. Co chybělo k tomu, abyste na nich vydrželi i do pauzy?
V současné době nám na třetí místo v tabulce chybí čtyři body, což je jeden vyhraný zápas a jeden prohraný v tiebreaku. V posledních důležitých duelech jsme se potýkali se zraněním klíčových hráčů. Chybělo jen málo, abychom ty čtyři body získali.

V řadě zápasů jste se mohli spolehnout na velmi dobrou podporu fanoušků. Jak se vám zamlouvá kulisa domácích zápasů a ve které hale na tom jsou soupeři v tomto ohledu vůbec nejlépe?
Našim fanouškům rozhodně děkujeme za velkou podporu. Myslím si, že v tomto ohledu nám patří první místo v tabulce.

Vy jste si ve II. lize dali pauzu, ale vrátili jste se jako staří mazáci. Pomáhá hodně, když je osa týmu stejná, navíc plná dvorských odchovanců?
V našem kádru jsou opravdu staří zkušení mazáci, ale najde se tam i dravé mládí a společně vytváříme opravdu silný a sladěný tým, což se ukázalo i ve vyhrané kvalifikaci o II. ligu, kde jsme neztratili ani jeden set. Společné zkušenosti z uplynulých let se v tuto chvíli pozitivně odráží ve druhé lize. Vedle dvorských hráčů se samozřejmě můžeme opírat o zkušené kluky z Bílé Třemešné a od začátku této sezony i o hráče z Červeného Kostelce.

Všechny soupeře jste si „osahali“. Jaké tedy budou ambice mužstva ve druhé polovině sezony?
Rozhodně si myslím, že patříme do první poloviny tabulky a ne na sedmé místo. Ale tabulka je velmi vyrovnaná a stačí velmi málo. Jak už jsem zmínil, na třetí místo nám stačí pouhé čtyři body. Stát se může cokoliv. Já ale doufám, že my budeme patřit k těm, co se budou na konci sezony těšit na další rok ve druhé lize.

Druhá liga je kvalitní soutěží. Přesto. Nemyslíte, že by její úrovni pomohlo, kdyby po základní části ještě následovalo play off? Zvlášť když se tato soutěž hraje hned ve třech skupinách po deseti.
Nepochybně je play off atraktivní systém pro fanoušky, ale jestli by došlo ke zlepšení úrovni naší soutěže, to nedokážu posoudit.

Volejbalista Radan Černý.

Ve Dvoře Králové se hraje první liga házené, druhá liga hokeje a volejbalu, k tomu celostátní soutěž i v kopané. Jak je náročné lákat mládež k vašemu sportu? Daří se to?
Konkurence sportu u nás je opravdu velká, ale osobně jsem za to rád. Děti mají možnost osahat si různé sporty a najít si ten, pro který se nejvíce hodí, a kterému se chtějí věnovat. Naše členská základna se neustále rozšiřuje, takže věřím, že se nám práce s mládeží daří. Rozhodně je snazší přilákat k volejbalu dívky než chlapce, ale poslední dobou se nám rozšiřuje i chlapecká základna. A to i díky mladým hráčům z okolních měst, kde volejbal není v nabídce.

Komu byste tedy tento sport doporučil?
Volejbal patří mezi technicky náročnější sport a ne všichni u něj vydrží. Trvá delší dobu, než si začínající hráč osvojí potřebné dovednosti. Hra pod vysokou sítí nabízí pohyb plný dynamiky a nezapomenutelné zážitky na celý život. Rád bych tímto pozval všechny, kteří si tuto krásnou hru chtějí vyzkoušet, na naše tréninky. Podrobnosti naleznou na webové adrese www.volejbaldvurkralove.cz.