O posledním herním víkendu se týmu Jana Šimůnka nedařilo na palubovkách soupeřů. Nejprve prohrál v Nymburku, o den později přenechal všechny body pražskému kolektivu ČZU C.

Nymburk – Turnov 3:0 (21, 17, 18)

Do pátečního zápasu s nabitou sestavou soupeře vstoupil Turnov lépe a do stavu 16:15 vedl. Pak ale vyprodukoval chyby a zkušené domácí mužstvo dovedlo úvodní sadu k vítěznému konci. A jakoby tím získalo velkou psychologickou výhodu, ve zbytku utkání totiž už dominovalo.

Ve druhé sadě si Nymburk vypracoval tříbodový náskok, který postupně navyšoval. Pojizerský tým se naopak zmohl na pouhých sedmnáct bodů, a tak na vyrovnání nemohl myslet.

„Potýkali jsme se s nepřesnostmi. Ve všech herních činnostech jsme zaostávali. Ve třetím setu přišlo mírné zlepšení, bohužel ale netrvalo dlouho. Domácí nepolevili, hráli kvalitně a za 80 minut dovedli utkání k zaslouženému vítěství," litoval po další porážce trenér Turnova Jan Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák. Libero: Vojta. Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný.

ČZU Praha C – Turnov 3:1 (-23, 19, 12, 17)

V sobotním utkání 14. kola čekal turnovské hráče další oříšek, a to ambiciózní tým zálohy extraligového týmu ČZU Praha. Domácí mladíci, kteří mají kádr prošpikovaný hráči juniorské a kadetské reprezentace, se drží v popředí tabulky.

Dravého mládí se ale hosté nezalekli a po velmi dobře zvládnutém prvním setu šli do vedení.

„Naše dobrá hra pokračovala i v úvodu 2. setu, ale pouze do stavu 9:11. Domácí se poté začali trefovat do servisu a my jsme začali mít problémy na příjmu. Vedení jsme si udrželi ještě do stavu 15:16, ale poté se mladíkům z ČZU podařila bodová šňůra na podání a o vítězi 2. sady bylo jasno," litoval Šimůnek.

To ale nebylo vše. Turnov se dostal pod tvrdou palbu, naprosto vypadl z role a ve třetí hře posbíral jen dvanáct bodů. Hosté se sice chtěli dostat zpět do hry a zabojovat o body, ve třetí sadě dokonce vedli. Další série nepřesností je ale odsoudila k nule.

Nyní má tak tým týden na zpravení nálady, ligu totiž čeká pauza.

TJ Zikuda Turnov: Folprecht, Charousek, Peníška, Melich, Bäumelt, Čermák. Libero: Vojta. Střídali: Kovář, Novák, Vacík, Koláčný, Šén.

Ostatní výsledky: Choceň – Brno B 1:3, Hradec Králové – Staré Město 0:3, ČZU Praha B – Dobřichovice 3:2, Domažlice – České Budějovice B 3:0, ČZU Praha C – MFF Praha 3:1, Choceň – Staré Město 3:2, Hradec Králové – Brno B 3:1, ČZU Praha B – Č. Budějovice B 3:2, Domažlice – Dobřichovice 1:3, Nymburk – MFF Praha 3:1.

Dvoráci získali čtyři body

Také třetí nejvyšší tuzemská soutěž o víkendu pokračovala. Volejbalisté Tambora doma přivítali favorizované Velké Meziříčí, které se v tabulce nachází na zcela opačném konci.

Hráči Dvora Králové ale nechali vzpomenout na úspěšnou loňskou sezonu a ziskem čtyř bodů za výsledky 2:3 a 3:0 se na předposledním místě opět přiblížili středu tabulky. Tu dál vede suverénní Tesla Brno.

Výsledky: Dvůr Králové n. L. – Velké Meziříčí 2:3 a 3:0, Střelice – Praga Praha 3:0 a 2:3, Šlapanice – Hrotovice 3:1 a 3:0, Hronov – Žďár n. S. 1:3 a 3:1, Česká Třebová – Tesla Brno 0:3 a 0:3.