Podnik odstartuje již tradičně v pátek závodem v short track, na němž se budou udělovat domácí tituly. V sobotu se představí kadetské a juniorské kategorie, které uzavřou v odpoledním programu prestižní elitní závody. V neděli se na šesté zastávce Českého poháru představí mládežnické kategorie v technických disciplínách a závodech cross country.

Šestá zastávka nejvyšší domácí soutěže je rovněž vrcholem celého poháru a v závěru nabitého soutěžního programu budou oceněni za své celoroční výsledky nejlepší závodníci.

Vítěz Pardubické juniorky Jakub Filip (vpravo)
Vítěz Pardubické juniorky Filip: Lepší zakončení dorostu jsem si nemohl přát

Na více než tříkilometrovém okruhu v Krkonošském národním parku čeká na závodníky řada hravých a divácky atraktivních pasáží. Na přírodní trati se bikeři krátce po startu zakousnou do výjezdu na Mamutí můstek, užijí si single traily pod lanovkou, technickou zdatnost budou muset předvést při sjezdu strmé skály, chybět nebude ani „tobogánový“ trail, přejezd Mumlavy po dřevěném mostku nebo třeba obří drop. Na zajímavé okruhy se pak mohou určitě těšit také děti.

„Závod v Harrachově je zapsán v Mezinárodním kalendáři cyklistické unie pro kategorii C1. Potenciál, který nám místní areál nabízí, je obrovský a pracujeme na tom, abychom zde v roce 2025 mohli uspořádat ještě prestižnější kategorii HC, stejně, jako se to povedlo na Zadově,“ upřesňuje ředitel závodu Karel Bartyzal.

Všechny trasy jsou celoročně volně přístupné. Díky možnosti parkování karavanů a obytných vozů a jejich připojení na elektřinu je zde možné pořádat například týmová soustředění a to jak pro eliťáky, tak hobíky či děti. Po dohodě s provozovatelem je pak možné využít i plně vybavené zázemí občerstvovacího kontejnerového stánku s posezením, který bude během českého poháru samozřejmě otevřen. A osvěžit se můžete nejen dobře vychlazeným nápojem, ale i v přírodním bazénu, který se nachází pod malým vodopádem u startu a vžil se pro něj název Mumlavské koupele.

Vítězka 96. ročníku Pardubické juniorky Kristýna Tomajková (vpravo).
Vítězka Pardubické juniorky Tomajková: Stále tomu nemůžu uvěřit

Program Českého poháru v Harrachově

Pátek 18. srpna
Mistrovství ČR v short tracku (XCC)
- kategorie žáků, kadetů, juniorů, U23, elite muži, elite ženy
Sobota 19. srpna
Český pohár v cross country (XCO)
• kategorie kadetů, juniorů, U23, elite muži, elite ženy
• vyhlášení Českého poháru
Neděle 20. srpna
Český pohár v cross country (XCO), technické disciplíny
• závody dětí do 10 let a kategorie žáků
• vyhlášení Českého poháru 2023

Kompletní informace o závodě naleznete na www.poharmtb.cz.