Největší závody ve své historii úspěšně uspořádal oddíl orientačního běhu TJ Turnov, který po dlouhých 14 letech organizoval veliký celostátní závod. Ke dvěma dílům Českého poháru se o uplynulém víkendu v lesích u Rokyté sjelo přes 1600 běžců. A to řadu dalších přihlášených odradilo počasí. Běželo se v rozlehlém lese na okraji bývalého vojenského prostoru v Ralsku mezi Rokytou a bývalým Jablonečkem.

V sobotu se za deštivého počasí konal velmi náročný závod na klasické trati. Orientační běžce čekaly hluboké rokle a bukové svahy, ale i rovinatější rychlé pasáže lesa. V hvězdami nabité elitní kategorii mužů zvítězil největší favorit této disciplíny Jan Šedivý z oddílu SK Praga Praha. Ten na patnáctikilometrovou kopcovitou mužskou trať potřeboval necelých 98 minut. V dámské elitě si pro vítězství doběhla pardubická závodnice Martina Zvěřinová.

Nedělní dopoledne u Rokyté patřilo závodu na krátké trati. Počasí se umoudřilo a na účastníky čekala rovinatější rychlejší část lesa a kontroly ukryté v jámách či prohlubních. V mužích si pro vítězství opět doběhl největší favorit, kterým na krátké trati byl Vojtěch Král z oddílu SK Severka Šumperk. V ženské kategorii vyhrála další z početné skupiny elitních pardubických závodnic Iveta Duchová. Nedělní vítězové se usadili v průběžném vedení Českého poháru.

O cenné umístění a body do dlouhodobých soutěží se bojovalo i v nejvyšších kategoriích žáků, dorostu, juniorů i veteránů nad 75 let.

„Vyjma sobotního vytrvalého deště, který připravil velmi kluzké a obtížné podmínky v sobotním dlouhém závodě, proběhl celý víkendový podnik ve velmi příjemné atmosféře a věříme, že závodníci odjížděli z Rokyté spokojeni," řekl předseda organizačního výboru Daniel Wolf, který měl na starosti více než osmdesáti člennou pořadatelskou partu.

VÝSLEDKY ELITNÍCH KATEGORIÍ

(ČP v Rokyté)

Krátká trať – ženy: 1. Iveta Duchová, 2. Martina Zvěřinová, 3. Jana Knapová (vš. Loko Pardubice). Muži: 1. Vojtěch Král (Šumperk), 2. Jan Šedivý (SK Praga), 3. Tomáš Kubelka (Loko Pardubice) .

Klasická trať – ženy: 1. Martina Zvěřinová, 2. Iveta Duchová (obě OK Loko Pardubice), 3. Adélka Indráková (Žabovřesky Brno). Muži: 1. Jan Šedivý (Praga), 2. Vojtěch Král (Šumperk), 3. Miloš Nykodým (Žabovřesky Brno).