V novém roce se Kara nejdříve dvakrát utkala s Brnem, před týdnem vyzvala USK a dnes nastoupí v nadstavbové skupině A1 opět proti moravskému kolosu.

So 17.00: Frisco Sika Brno (1. místo, 38 bodů) – Kara Trutnov (3. místo, 30 bodů)

Maximálně bojovat o dobrý výsledek nebo si dovolit, i na úkor výsledku, zkoušet různé věci. To jsou podle Martina Petrovického dvě varianty, jak se dají hrát zápasy s euroligovými účastníky.

„Dnešní utkání pro nás bude generálkou na středeční duel se Slovankou,“ naznačil trenér Kary, že v Brně se zaměří na variantu číslo 2. „V obranách Frisca a Slovanky jsme našli některé společné znaky. Nacvičili jsme několik kombinací, které si v utkání budeme chtít vyzkoušet, abychom pak ve středu uspěli,“ poznamenal Petrovický.

„Nebudeme se vůbec šetřit. V A1 není tolik zápasů a pro nás bude nejdůležitější udržet si herní rytmus. Naopak. dvě dorostenky (Tothová, Rybová) nechám hrát extraligu staršího dorostu a do Brna pojedeme jen v devíti lidech, aby si ostatní hráčky dostatečně zahrály,“ odmítl trenér Kary úvahy o vypuštění zápasu před klíčovou bitvou se Slovankou.