Hráč, který už má za sebou působení i v první lize, pro Krkonošský deník hodnotí úspěšnou sezonu a nastiňuje plány do budoucna. „Pokud bychom do první ligy šli, doufám, že požádáme i o divokou kartu na turnaj do Dřevěnice a zahrajeme si proti klubům z extraligy," říká s úsměvem sedmadvacetiletý smečař Turnova. Dřevěnice totiž zůstává dál jeho oblíbeným klubem. Vždyť zde strávil velkou část kariéry.

Turnov získal titul. Už před posledním kolem se bude sezona hodnotit asi vesele, že?
Celý ročník byl super. Od začátku se nám dařilo, dala se dohromady skvělá parta, která si sedla i s nově příchozími. Opravdu se udělal hodně dobrý kolektiv. První zápas byl takový nervózní, co si vzpomínám, ale jinak vše fungovalo. Vytříbila se základní sestava, vyhrávalo se a pomalu jsme si začali uvědomovat, že bychom soutěž mohli vyhrát. Až teď ke konci ročníku jsme měli pár zádrhelů, ale výraznější pokles formy nás nepotkal.

Kdy jste si poprvé uvědomil, že by první místo bylo škoda ztratit?
Vloni se udělalo třetí místo, já jsem přišel v půlce sezony a už tehdy jsme měli dobrý tým. Letos jsme chtěli podobné pozice atakovat také. A když jsme vedli po půlce soutěže, tak už občas zaznělo, že bychom ji měli vyhrát celou. Zlomem bylo, když soupeři začali ztrácet a náš náskok se zvětšoval.

Mysleli jste na titul i před sezonou?
Takhle bych to neřekl. Určitě nejsme takoví mistři, abychom si tohle řekli. Naopak. Stojíme vždy nohama na zemi. Rozhodně jsme chtěli bojovat o čelo tabulky, titul ale cílem vyloženě nebyl. Osobně jsem si nemyslel, že sezona proběhne tak hladce.

Napadlo vás, že byste po prohrách v Chabařovicích v minulém víkendu mohli ještě o první místo přijít?
Ani ne. Utkání v Chabařovicích se nám příliš nepovedla, naopak domácí hráli opravdu výborně. Nikomu z našeho týmu se extra nedařilo, navíc jsme nebyli kompletní. Jeden zápas jsme sice třeba mohli vyhrát, soupeř však dokázal využít všech našich chyb. Ale doma nás hned potom čekal Sokolov. Věděli jsme, že budeme silnější a že tři body urveme.

Nyní se můžete ucházet o první ligu. Láká vás postup?
Pokud mám mluvit za sebe, tak já jsem si první ligu už zahrál a vím, že určité rozdíly mezi soutěžemi jsou. Pokud zůstaneme ve dvojce budu makat dál, pokud půjdeme výš, pokusím se ze sebe vymáčknout ještě něco navíc. U mě je to tak, že chci hrát za Turnov a je mi jedno, jestli to bude první nebo druhá liga. Budu rád za oboje.

A pokud byste měl interpretovat postoje ostatních v kabině?
Pro mnoho kluků je to rychlé, vždyť ještě před dvěma lety se v Turnově hrál krajský přebor. Z dalšího postupu tak mohl být kdekdo vyděšen a možná si někdo neuvědomoval, že je to opravdu reálné. Je to asi půl na půl. Kluci, kteří cítí, že by na první ligu mohli mít, by si ji asi rádi zahráli.

Jsou mezi soutěžemi velké rozdíly?
První liga je rozhodně kvalitnější. Když se ale podívám na naši sestavu, myslím, že bychom se tolik nemuseli bát. Pokud bychom měli natrénováno a měli formu, můžeme hrát kolem osmého místa bez problémů. Rozdíl je ale třeba i v tom, že se zápasy hrají v pátek a v sobotu večer. Teď jsme hráli v jeden den. Ale na druhou stranu by v první lize paradoxně byly menší dojezdové vzdálenosti.

V Turnově už dva roky hraje Petr Konečný. Jak důležitým článkem je pro vaši kabinu bývalý reprezentant?
Kendy je osobnost. Nejen tím, co dokázal, ale hlavně kvůli svému přístupu. Dokáže nám předávat spoustu věcí, které nasbíral. Je to chytrý člověk, zároveň profi sportovec, který umí poradit a povzbudit. Když jsem byl v Benátkách, respektive v Nymburku, setkal jsem se s hráči z extraligy. Nikdo ale neměl takový přístup. Kendy si na nic nehraje, i když by mohl. Vždyť byl jedním z nejlepších hráčů na světě! Turnovu chtěl pomoci a pro nás spoluhráče je obrovským přínosem. Víme, že když nám poteče na hřišti do bot, že je tam Petr, který pomůže. Je to super spoluhráč!

Turnovští volejbalisté slaví druholigový titul

V nejbližších dnech se činovníci a hráči rozhodnou, zda využijí právo usilovat o účast v 1. národní lize, které si prvním místem vybojovali

Poslední domácí dvojutkání v letošní sezoně sehráli místní volejbalisté. Cíl měl být jednoduchý. Proti předposlednímu týmu tabulky chtěli alespoň jednou zvítězit a potvrdit tím zisk mistrovského titulu ve druhé lize.
Ačkoliv se domácí trenér Jan Šimůnek před utkáním obával posíleného hostujícího výběru, neměl proč. Turnov na palubovce v dopoledním střetnutí jasně dominoval. Hosté zaostávali ve všech herních činnostech a díky nejrychlejšímu možnému vítězství získal lídr definitivu.

Turnov – Sokolov 3:0 (15, 15, 22)

Domácí mašina fungovala skvěle. Hosté se nedostali za celý zápas do tempa, nebyli schopni si přihrát. Natož předvést výkon, s nímž by se domácím mohli rovnat. Folprecht hned z úvodního podání vytvořil čtyřbodový náskok, který si Turnov udržoval do poloviny setu. Pak Sokolov odpadl zcela. Podobný scénář se opakoval i ve druhé sadě, a tak byli domácí jen krůček od titulu.

Rozhodující bod Pojizerští hráči získali hned po další změně stran. Díky vítězství 3:0 přibyly na jejich tabulkové konto rozhodující tři body, jež znamenají již nedostižný náskok. Klubová kronika se dočkala velmi tučného zápisu!

TJ Turnov: Folprecht, Vacík, Charousek, Melich, Lukavec, Marek (Libero – Strnad). Střídali: Novák, Kovář, Macháč.

Turnov – Sokolov 1:3 (-19, 26, -23, -16)

Během polední pauzy už mohli domácí lehce slavit a s odpoledním utkáním si nelámali hlavu. Šanci na palubovce dostal širší kádr. „My jsme byli uspokojeni. Hosté měli ale o co hrát, měli daleko větší motivaci. Všechny sety byly vyrovnané, až ve čtvrtém jsme už nenašli síly odpor," řekl k odvětě kouč Jan Šimůnek.

Hosté si v honbě za záchranou odvezli tři body. Domácím prohra vadila pramálo. Turnov zároveň s titulem získal i právo zúčastnit se kvalifikace o první ligu, která by se měla sehrát během dubna. Pojizerský oddíl se nyní bude rozhodovat, zda práva na postup využije, zda se zapojí do barážových bojů a bude usilovat o účast v druhé nejvyšší soutěži v republice. Jasno by mělo být do konce týdne. Poslední kolo 2. ligy sehrají Turnováci v sobotu na palubovce Jablonce nad Jizerou.

TJ Turnov: Folprecht, Macháč, Kovář, Charousek, Maier, Vacík (Libero – Strnad). Střídali: Marek, Lukavec, Novák.

Ostatní zápasy: Modřany – Jablonec nad Nisou 3:0 a 3:0, Ervěnice – Domažlice 3:1 a 3:1, Netolice – Liberec 3:0 a 3:1, Chabařovice – Mladá Boleslav 3:1 a 3:1.

II. LIGA

1. Turnov 34 26 8 86:42 75
2. Chabařovice 34 23 11 77:48 67
3. Mladá Boleslav 34 19 15 74:55 60
4. Jablonec n. Nisou 34 20 14 70:59 59
5. Netolice 34 19 15 68:66 55
6. Modřany 34 18 16 64:62 51
7. Domažlice 34 15 19 63:70 47
8. Ervěnice 34 12 22 55:77 39
9. Sokolov 34 11 23 50:78 33
10. Loko Liberec 34 7 27 38:88 24