Úspěch či neúspěch? Právě o tom se rozhodne v nadcházejícím play off Bonver Ženské basketbalové ligy. V sobotu začíná čtvrtfinále a oba východočeští zástupci mají jasný cíl - postoupit do semifinále.

„Lvice" jdou na slávistky

Hradecký tým skončil po základní části třetí a čeká na něj šestá Slavia Praha.

„Jedná se o výborné družstvo, které má silnou hlavně základní pětku. Nedávno ho posílila Bartoňová, která nás dobře zná. Je to zkušená hráčka, jež prošla reprezentací. Pražanky mají velice kvalitní také podkošové americké hráčky," řekl na adresu čtvrtfinálového soka Miroslav Volejník, asistent trenérky „lvic" Romany Ptáčkové.

Tato série je stejná jako před rokem. „Bude to velký boj, loni jsme se Slavií hráli na pět zápasů. Čekám tedy vyrovnanou sérii. Ale zároveň si přejeme, abychom postoupili co nejdříve," má jasno asistent a zároveň prezident klubu.

Jakou důležitost přikládá dnešnímu úvodnímu zápasu?

„Náš tým v posledních letech odehrál spoustu utkání play off. Když nepočítám loňské finále, tak jsme doma prohráli snad jen jednou s Nymburkem. Bude samozřejmě také záležet na divácké atmosféře, ale my si věříme. Chceme hrát dobře, forma tu je. Máme respekt k soupeři, ale nebojíme se ho," podotkl Volejník.

„Strojařky" by v sobotu měly být v plné síle. „Trénovali jsme kompletní, pouze Matušková měla v týdnu menší virózu," uzavřel Miroslav Volejník.

Kara vyzve Valosun

S čerstvým bronzem z finálového turnaje Středoevropské ligy půjdou do rozhodující fáze sezony v Bonver ŽBL basketbalistky trutnovské Kary. Zatímco se jejich soupeřky na čtvrtfinále připravovaly řadou tréninků, Trutnov týden před vypuknutím vyřazovacích bojů prověřil nejprve rumunský tým Alba Iulia a poté slovenský Ružomberok.

„Turnaj pro nás byl ideální přípravou. Myslím, že jsme se i víc sehrály, protože třeba Míša Uhrová s námi tolik netrénovala. Navíc nás to snad 
i týmově pošouplo a semklo, abychom do prvního zápasu play off vykročily vítězně," pochvalovala si načasování mezinárodní akce pivotka Kary Lenka Pazderová.

Nyní ale před Trutnovem stojí ještě větší výzva – zopakování úspěchu z minulé sezony v nejvyšší domácí soutěži. První překážkou čtvrtého týmu základní části bude Valosun Brno. „K soupeři máme respekt. Jde o silného protivníka. My ale nemyslíme na nic jiného než na postup. Pro úspěch udělá celý tým maximum," věří v sílu svých svěřenkyň trenér Jozef Rešetár.

Poprvé se sportovní hala při ZŠ Komenského zaplní dnes v 17.30 hodin a očekává se skvělá atmosféra.

Program čtvrtfinále Bonver ŽBL
Hradecké „lvice" vs. BLK Slavia Praha
1. zápas – sobota: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové – Slavia Praha 17.30
2. zápas – 23. března: Slavia Praha – Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové 17.00
3. zápas – 26. března: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové – Slavia Praha 16.00
Případně: 4. zápas – 30. března: Slavia Praha – Hradec Králové 17.00
Případně: 5. zápas – 2. dubna: Hradec Králové – Slavia Praha 16.00

BK Kara Trutnov vs. Valosun KP Brno
1. zápas – sobota: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno 17.30
2. zápas – 23. března: Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov 17.00
3. zápas – 26. března: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno 17.30
Případně: 4. zápas – 30. března: Valosun KP Brno – BK Kara Trutnov 17.30
Případně: 5. zápas – 2. dubna: BK Kara Trutnov – Valosun KP Brno 17.30

Další dvojice: USK Praha – Loko Karlovy Vary, Basketball Nymburk – VŠ Praha