TJ Zikuda Turnov – TJ Sokol Dobřichovice 3:0 (20, 20, 24)

Dobřichovičtí před utkáním byli stále jediným týmem, proti kterému v sezoně TJ Zikuda neuhrála jediný bod. Po odvetném utkání je ale tato záležitost smazána.
Po dlouhé době kompletní sestava Turnova vstoupila do zápasu s velkou chutí. Ač domácí brzy vedli 4:1, byl úvodní set dlouho vyrovnaný. Zlom nastal při podání Ducháče, jehož dobrý servis podpořili spoluhráči kvalitní obranou i pevnými bloky, a ze stavu 13:12 bylo náhle 18:12. Hosté se oklepali, stejnými zbraněmi snížili na 19:17, Pojizerští však v poklidu dokráčeli k vítězství.
Druhá sada byla podobná té první. Po vyrovnaném úvodu se dostali domácí do vedení 9:6 a 15:11. Sokol dokázal snížit (15:14), ale znovu díky dobrému podání šli domácí do trháku a i druhé dějství získali pro sebe.

Třetí set nepřinesl nic nového a zvratu v zápase nic nenasvědčovalo. Hosté však nechtěli odjet s prázdnou, svůj výkon vystupňovali, a po vyrovnaném začátku si vytvořili náskok 7:11 a 9:14. S Turnovem to nevypadalo dobře. Při následném podání Vencovského domácí přidali dobrý blok a stav byl rázem 15:14! Rozhodnuto ale nebylo.

Domácí neudrželi koncentraci, zbytečnými chybami nabídli soupeři vedení (16:20 a 18:24) a v tuto chvíli asi nikdo nečekal, že utkání skončí po třech setech. Na servis ale přišel Tomáš Bäumelt, jenž několika taktickými bloky rozhodil hru soupeře, jehož následné útoky končily buď na blocích domácích, nebo v autu. Po 75 minutách si tak Turnovští po zásluze připsali další vítězství.

Sestava TJ Turnov: Folprecht, T. Bäumelt, Starý, Vencovský, Ducháč, Čermák (libero Kunc); střídali: Fučík, Kovář, Bukovjan, Šén.

TJ Zikuda Turnov – VŠSK MFF Praha 3:0 (17, 24, 31)

K poslednímu duelu roku zavítal do Turnova čtvrtý tým tabulky a přiznejme si, kdo by chtěl končit porážkou? Nikdo, zvlášť ne domácí hráči, kteří si plánovali po utkání sednout ke společnému večírku. Však také TJ vstoupila do utkání výborně. Vycházel servis, dařilo se ve hře a rozhodně nebylo překvapením, že sada skončila jednoznačným výsledkem 25:17!

Tak snadnou práci ale hosté soupeři nehodlali darovat. Po změně stran vyrovnali hru, přesto si domácí vytvořili náskok i ve druhé sadě a za stavu 20:15, 22:17 a 24:20 to vypadalo na jasný druhý bod. V tu chvíli se však turnovským hráčům nevydařilo několik útoků a byla tu dramatická zápletka. Hosté srovnali na 24:24, ale následný přesný útok a neprostupné bloky znamenaly zisk druhého setu.
Do třetího vstoupili hosté zmrazeni smolnou ztrátou předchozí hry a Turnov šel rychle do vedení. Po jednoznačném průběhu se však opakovala druhá sada. Domácí nedokázali udržet vedení 7:3 a 14:10 a zbytečně pustili hosty do trháku (15:16, 18:21, 20:23 a 21:24). Poté si však páteční finiš připomněl podávající Bäumelt a domácí otočili na 25:24. Skóre se přelévalo z jedné strany na druhou,

Pražané neproměnili několik setbolů, a tak byli nakonec šťastnější domácí, kteří zvítězili 33:31.

Sestava TJ Zikuda: Fučík, Bäumelt, Kovář, Vencovský, Ducháč, Čermák (libero Bukovjan); střídali: Folprecht, Starý, Šén.

Další výsledky

17. kolo: TJ ČZU Praha – MFF Praha 1:3, Beskydy – ČZU Praha B 3:0, Tesla Brno – České Budějovice B 1:3, Staré Město – Nymburk 3:1, Brno B – Choceň 3:0.

18. kolo: TJ ČZU Praha – Dobřichovice 3:1, Beskydy – České Budějovice B 3:0, Tesla Brno – ČZU Praha B B 3:1, Staré Město – Choceň 3:0, Brno B – Nymburk 3:0.

Po vánoční pauze sehrají svěřenci tria Konečný – Starý – Šimůnek v Nymburce vložené utkání s kadetskou reprezentací České republiky a poté již přivítají v domácí hale nejprve 13. ledna soupeře z dalekého Starého Města, o den později ambiciózní zálohu extraligového Brna.