Stoupají tabulkou. Volejbalisté TJ Zikuda zvládli dvojzápas s MFF Praha a se ziskem čtyř bodů mohou být rozhodně spokojeni. Svěřenci trenérů Šimůnka a Konečného nejprve naplno uspěli v domácím prostředí, o den později si pro cenný bod zajeli ještě do hlavního města ČR.

I. liga

TJ Zikuda Turnov – MFF Praha 3:1 (-21, 16, 24, 22)

V rámci desátého kola zavítali v pátek večer do turnovské haly volejbalisté MFF Praha, kteří jsou předloňskými finalisty první ligy. Dalo se tedy očekávat velmi pohledné a kvalitní utkání. Domácí tým se stále potýká s řadou zranění, doposud ještě není v pořádku blokař Čermák a také nahrávači Novákovi se stále vracejí zdravotní komplikace se zády. Poté, co se minulý víkend přidal mezi zraněné také univerzál Konečný, je dobrou zprávou snad pouze návrat marodů Peníšky, Vojty a Vacíka. V zápasech s MFF absentoval také blokař Zajíček, který měl povinnosti v Dukle Liberec.

Do utkání vstoupili velmi dobře hosté, jimž se dařilo na servisu, přihrávce i útoku a domácí na jejich hru jen velmi těžko hledali recept. Soupeři k vedení v setu napomohla i velká řada zkažených podání Turnovských, kteří za koncovou čárou zbytečně riskovali. První dějství tak patřilo celkem jednoznačně Pražanům. Od druhého však bylo vše jinak. Domácí přestali kazit servis a kolektiv MFF s ním měl naopak problémy. Turnovští následně zlepšili ještě přihrávku i útok a bojovným výkonem jednoznačně získali druhou sadu pro sebe.

Za stavu 1:1 se tak šlo do třetí hry. Domácím se podařilo navázat na výkon z druhého setu, bojovali o každý míč a po celou dobu si drželi náskok. V koncovce setu se objevilo pár chyb a hosté stav srovnali, TJ Zikuda to však nepoložilo, třetí set si nenechala vzít a stav byl 2:1 pro Turnov. Borci z Českého ráje chtěli tři body, ale jejich protivník rozhodně nesložil zbraně. Čtvrtý set byl opět napínavý, ale Turnovští drželi vysokou kvalitu své hry a zaslouženě vyhráli 3:1, čímž si připsali do tabulky další důležité body.

Utkání nabídlo publiku skvělou volejbalovou podívanou plnou dlouhých výměn a diváci se tak hráčům po celou dobu zápasu odměňovali výbornou atmosférou, za což jim patří poděkování.
Sestava TJ Zikuda: Folprecht, Charousek, Kovář, Melich, T. Bäumelt, Peníška (libero Chládek); střídali: Nejedlý, Šén, Koláčný, Vojta, Vacík. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

MFF Praha – TJ Zikuda Turnov 3:2 (-21, 22, 19, -22, 11)
O den později se role domácího celku otočily a již od rozcvičení před zápasem bylo jasné, že Pražané chtějí Turnovu oplatit porážku stejným poměrem. Hosté však chtěli bodovat i venku, což se nakonec povedlo. Turnovští nastoupili prakticky ve stejné sestavě, pouze na liberu se vyměnili Chládek s Vojtou, domácí v sestavě neudělali změnu žádnou. Perličkou duelu byla skutečnost, že utkání řídily jako rozhodčí dvě ženy a nutno podotknout, že se jim zápas zrovna nevyvedl.

Utkání začalo velkým náporem domácího celku, a to hlavně na servisu a útoku. Turnov však, povzbuzený páteční vítězstvím, statečně vzdoroval a velmi dobrým bojovným a hlavně trpělivým výkonem získal první set pro sebe. Hráči z hlavního města však ještě přidali, skvěle podávali, na příjmu byli takřka neomylní a začala se jim dařit i obrana na síti. Druhý set tak vyzněl lépe pro domácí a nakonec se ukázalo, že se právě zde utkání lámalo.

Za stavu 1:1 se šlo do třetí sady. Tým MFF pokračoval v takřka bezchybném výkonu a Turnov ztrácel půdu pod nohama. Výborným výkonem hosty trápil zejména nestárnoucí Kouba, a to jak na servisu, tak zejména útoku.

Hostům se rapidně zhoršila nahrávka, tím i ztrátování na útoku, což vyústilo ve střídání nahrávačů. Tento krok však již rozjeté domácí nezastavil a třetí sada patřila právě jim. Vrátit se do Českého ráje bez bodů ale nikdo nechtěl, a povedlo se. Ve čtvrtém setu se na palubovku vrátila základní sestava, na libero naskočil Chládek a oživený Turnov si bojovně dokráčel pro čtvrtý set, i když slečny rozhodčí tomu některými nepochopitelnými rozhodnutími málem zabránily. To se však nepovedlo a Turnov srovnal na 2:2.

Pátý set byl vyrovnaný pouze do výměny stran. Poté domácí výborným smečovaným podáním odskočili o tři body a rozhodli tak o tom, že dva body přece jen zůstanou v domácí šatně.

Sestava TJ Zikuda: Folprecht, Charousek, Kovář, Peníška, Melich, T. Bäumelt (libero Vojta); střídali: Nejedlý, Šén, Koláčný, Vacík, Chládek. Trenéři: Šimůnek a Konečný.

Již o dalším víkendu zajíždí turnovští hráči na palubovky soupeřů. V pátek se představí v hale CS Nymburk a v sobotu jim bude soupeřem tým ČZU Praha C. V domácí hale se představí po týdenní pauze opět v pátek 11. prosince proti ČZU Praha B (19.30), o den později změří TJ Zikuda síly s nováčkem soutěže ze západočeských Domažlic (16 hodin).

Další výsledky 11. kola
Staré Město – Brno B 1:3, Dobřichovice – České Budějovice 3:2, Nymburk – ČZU Praha C 3:1, ČZU Praha B – Domažlice 3:2, VK Choceň – Hradec Králové 3:0.
Další výsledky 12. kola
Brno B – Staré Město 3:0, České Budějovice – Dobřichovice 1:3, ČZU Praha C – Nymburk 3:2, Domažlice – ČZU Praha B 1:3, Hradec Králové – VK Choceň 2:3.