Show rozjel Hanyk

Do Kolína vyrazila bojovat výprava čtrnácti atletů a hned v zahajující disciplíně získal titul chodec Roman Hanyk, jenž si s přehledem došel pro svůj první triumf v čase 15:59,16! Mezi žákyněmi se při svém třetím chodeckém závodě předvedla v novém osobním rekordu 18:25,39 Zuzana Loudová a stačilo jí to na 8. místo.

První den uzavíraly štafety na 4 x 60 metrů. Ta dívčí ve složení Gaubmannová, Hobelantová, Náhlovská a Vaníčková po skvěle rozběhnutém začátku bohužel špatně předala mezi druhým a třetím úsekem, což znamenalo propad na 28. místo. Chlapci si naopak ve složení Horal, Housa, Hájek a Šafář překvapivě doběhli pro sedmou pozici (28,41 s).

Druhé zlato pro Turnov přidala překážkářka Nela Vaníčková (14,43), spolu s ní navíc až do finále prošla Amélie Hobelantová, jíž čas 15,25 stačil na šestou příčku.

Vypůjčené dresy sice dvorským hráčům slušely, štěstí jim však nepřinesly.
Premiéry podle loňských stop. Dvoráci přišli o půlku týmu i dresy

Sobotní den ozdobil dramatem Jakub Šafář ve skoku vysokém. Ve finále až do výšky 190 cm skákal vše napoprvé, díky čemuž předčil další dva soupeře a vedle zlata uhájil i oddílový rekord!

Odměnou Slovinsko

Výborná pátá místa zapsali běžec Adam Malý (osobní rekord 9:30,87 na trati 3000 metrů) a stýplařka Anna Pergerová (1500 přes překážky, osobák 5:37,55). Posledním startujícím ve druhém dni byl vrhač Matěj Bradáč, který v hodu diskem zapsal 33,47 metrů, což mu stačilo na celkové 17. místo.

Do třetího soutěžního dne nastoupil Jakub Šafář ve své nejsilnější disciplíně skoku o tyči. Zde si s půlmetrovým náskokem (450 cm) zajistil druhý mistrovský titul, přesto mířil ještě výš. Laťku nastavil až na 470 cm, což by znamenalo zlepšení jeho týden starého národního rekordu. Přes pěkné skoky však tato výška prozatím odolala.

Ve stejnou dobu závodili v běhu na 200 m př. Nela Vaníčková a Tereza Gaubmannová. První s osobním rekordem 30,25 skončila dvanáctá, druhá pak obsadila 16. místo (30,74 s). Na závěr šampionátu ještě padly další dva oddílové rekordy. Postaraly se o ně štafety na 4 x 300 metrů. Nejdříve žákyně ve složení Vašinová, Náhlovská, Hobelantová a Vaníčková vybojovaly 10. místo (2:53,78), chlapci (Hájek, Horal, Housa, Šafář) jen o pár chvil později brali osmou příčku (2:38,31).

Zbývá dodat, že všichni tři turnovští mistři republiky si zároveň vybojovali účast na mezistátním utkání ve Slovinsku, kde budou už tuto sobotu závodit v národních barvách.

Mosteckým hokejistům se doma nedařilo.
Bleskový obrat Trutnova. Vrchlabští zkrotili hladové Lvy